مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

رشد ۲ برابری صدور سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی و شهری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان

مهندس ناصری آذر مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان زنجان با حضور در بنیاد مسکن با مهندس خواجه ای مدیرکل این نهاد در راستای گسترش تعاملات  دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس خواجه ای به همکاری مطلوب بین این دو مجموعه در راستای کمک به رونق اقتصادی روستا، برابری اجتماعی ، توسعه مشارکتهای  مردمی، جلوگیری از مهاجرتهای بی رویه  و فراهم نمودن زمینه مهاجرت معکوس به روستاها،اشاره کرد و گفت: صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی، باعث افزایش مشارکت و فعالیت در روستاها می‌شود که خود توسعه پایدار را به همراه خواهد داشت که خوشبختانه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با همکاری  اداره ثبت اسناد و املاک استان به خوبی توانسته در این زمینه موفق عمل نماید.

وی ادامه داد: در زمینه صدور سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی و شهری در ۴ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان بیش از ۲ برابر رشد داشته ایم.

مدیرکل بنیاد مسکن  با بیان اینکه، در ۴ ماهه اول سال گذشته به تعداد ۵۱۳ فقره سند مالکیت  برای واحدهای مسکونی روستایی و شهری صادر شده، به طوری که این میزان در مدت مشابه سال جاری به تعداد ۱۰۶۰ فقره  افزایش یافته است، تصریح کرد: تاکنون  ۶۸۷۰۷ فقره سند برای واحدهای مسکونی روستایی  به میزان ۱/۷۴درصد در استان  صادر شده که  این میانگین در سطح کشور ۳/۶۳ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

در ادامه ناصری آذر در این نشست ضمن تقدیر وقدردانی از مدیر کل بنیاد مسکن وهمکاران  افزود: مجموعه ثبت اسناد و املاک هیچ گاه بنیاد مسکن را از خود جدا نمیداند و آمار اسناد صادره طی سالیان اخیر نشان از جایگاه بنیاد مسکن و اعتماد دو طرفه دارد.

وی تاکید کرد:  برخورداری از مزایای مالکیت تثبیت شده به خصوص برای اقشار روستاییان از ملزومات یک توسعه موزون است زیرا منابع به صورت منطقی و عدالت‌گونه میان مردم آن جامعه تقسیم می‌شود.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group