مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

رایزنی در خصوص مشکلات و موانع موجود در حوزه بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان زنجان

رایزنی در خصوص مشکلات و موانع موجود در حوزه بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان زنجان

طی جلسه ای با حضور مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، دکتر گرکانی مدیرکل دفتر مطالعات و تحقیقات مسکن روستایی، مهندس سهرابی مدیرکل مسکن روستایی، معاونین و مدیران بنیاد مسکن استان در خصوص مشکلات و موانع موجود در حوزه بازسازی و مسکن روستایی استان زنجان گفتگو هایی به عمل آمد.
در این جلسه مهندس صنعتی منفرد با ارائه گزارشی از وضعیت حوزه بازسازی و مسکن روستایی به مقاوم سازی ۴۶ درصد از واحدهای مسکونی استان تا کنون اشاره کرده و افزود پیگیری های لازم در خصوص جذب سهمیه سال ۹۵ از سوی بنیاد مسکن استان و با تاکیدات استاندار و معاونین هماهنگی امور عمرانی و هماهنگی امور اقتصادی در حال پیگیری است.
در ادامه مهندس سهرابی با اشاره به محدودیت منابع در کشور از جذب مطلوب اعتبارات لازم در حوزه مقاوم سازی واحد های مسکونی روستایی خبر داد.
وی خاطرنشان کرد طرح مجموعه سازی روستایی جهت جلوگیری از خام فروشی توسط بنیاد مسکن آغاز شده که خوشبختانه اتفاقات خوبی در این زمینه در استان انجام شده است.
مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به ارائه توصیحاتی در خصوص مشخصه های مسکن روستایی در استان پرداخته و از معیشتی بودن واحدهای مسکونی استان به میزان بسیار بالا خبر داده و توجه به امر معیشت در ساخت مسکن روستایی در استان زنجان را مهم دانست.
پس از آن دکتر گرکانی در خصوص رویکردهای مطلوب در طرح ویژه مقاوم سازی مسکن روستایی مطالبی ا عنوان کرد که ایجاد فرهنگ مقاوم سازی را از جمله نتایج آن دانست که باعث افتخار بنیاد مسکن است.
وی پرداختن به مسائل کیفیتی در این برهه را مهم دانسته و به برنامه ریزی دقیق در رسیدن به هدف مسکن روستایی مطلوب که معیشت محور بودن از شاخصه های آن است تاکید کرد.
در ادامه جلسه به صورت پرسش و پاسخ ادامه یافته و مقرر گردید درخواست استان از طریق دفتر مرکزی مورد پیگیری قرار گیرد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group