مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

راه اندازی سیستم ارجاع َهوشمند نظارت در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان

جلسه هماهنگی راه اندازی سیستم ارجاع َهوشمند نظارت در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با حضور مهندس سلامات رئیس گروه توسعه و بهبود سیستم های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ، آزرمی مسئول نظام فنی روستایی کشور ، رضائیان مشاور طرح مذکور ، مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان، معاونین و ناظرین نظام فنی روستایی شهرستان خدابنده برگزار شد.

دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با همکاری دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت سیاست های توسعه ای خود در خصوص تعیین ناظرین نظام فنی و مهندسی ساخت و ساز و دفاتر طراحی در روستاهای کشور،و وفق مفاد و شیوه‌نامه ارجاع نظارت و کنترل عملکرد به منظور ارجاع مناسب کار نظارت به ناظران و حفظ شئون حرفه ای و عدالت ناشی از اجرای کار به آنان، ضمن رعایت حدود صلاحیت مندرج در مواد آیین نامه اجرایی، نسبت به تعیین ناظران هر ساختمان اقدام خواهد نمود

. درراستای رسیدن به این هدف، طراحی سامانه ارجاع نظارت را در دستور کار خود قرار داده و تمامی توان خود را برای ارجاع دقیق و کامل و عادلانه این امر به کار گرفته است. که در این زمینه سیستم ارجاع هوشمند نظارت بصورت پایلوت در شهرستان خدابنده راه اندازی گردید و مقرر شد، تا پایان سال با هماهنگی های لازم در کل استان پیاده سازی و به بهره برداری برسد.

به این منظور با یک برنامه‌ریزی چند ماهه و استفاده از تجربیات افراد متخصص و کارگروه‌های تخصصی، ضمن تهیه الگوریتم فرایند ارجاع نظارت هوشمند، برنامه نویسی سامانه مربوطه ذیل سامانه جامع نظام فنی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به صورت همزمان صورت پذیرفت .

مهمترین هدف در تهیه این سامانه، علاوه بر ارجاع نظارت به صورت عادلانه، شفاف سازی عملکرد سامانه امکان مشاهده بر خط عملکرد تمامی کاندیدها بعد از یک پروژه خاص را می توان مشاهده نمود. همچنین امکان انتخاب اختیاری پروژه بین موارد متعدد برای کلیه افراد دارای شرایط اولیه انجام کار از دیگر امتیازات این طرح است.

شایان ذکر است،ارجاع کار به مهندسان ، براساس یک سیستم امتیازدهی پیشرفته و هوشمند همراه با ابزارهای تشویقی می باشد که مسلما باعث ایجاد عدالت، افزایش کیفیت عملکرد و انجام اثر بخش تعهدات خواهد بود.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group