امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان : نیمی از منازل مسکونی روستایی در کشور مقاوم‌سازی شده است

مهندس تابش  رئیس بنیاد مسکن  انقلاب اسلامی کشور در چهارمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان زنجان که با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، با اشاره به اینکه در سال گذشته بارندگی‌های زیادی روی داد که منازل مسکونی روستایی را دچار آسیب کرد، گفت: در این ایام به ۳۰۰۰ واحد مسکونی خسارت وارد شد که امروز خوشبختانه خبر پایان بازسازی این واحدها را اعلام می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در زمینه مسکن روستایی اقدامات خوبی در کشور انجام شده است، افزود: ۵۰ درصد منازل روستایی مقاوم‌سازی شده و بیش از ۵۰ هزار واحد نیز بازسازی شده است.

این مسئول ادامه داد: مسکن محرومان از ابتکارات دولت است که با وجود مشکلات و درگیری در استان‌های مختلف، با حضور مسئولان آغاز شده و در هر استان با افتتاح اولین واحد مسکونی محرومان، تعداد واحدهای تحویلی اعلام می‌شود.

مهندس تابش تصریح کرد: هزینه ساخت واحدهای محرومان به صورت وام بلاعوض یا وام بدون بهره خواهد بود. در مجموع در کل استان‌ها  ۵۶ هزار و ۹۴۰ واحد روستایی و شهری کوچک در قالب مسکن محرومان آغاز شده که این واحدها در ۱۵ استان ساخته می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: علاوه ‌بر ۱۵ استان در حاشیه سه شهر مشهد، چابهار و زاهدان ساخت ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی محرومان آغاز شده و مسکن محرومان یک ساله باید به پایان برسد تا شاهد افتتاح بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی محرومان در کشور باشیم.

در ادامه دکتر نوبخت با اشاره به اینکه حضور مسئولان کشوری در استان‌ها، زمینه اعلام مطالبات مردم به مسئول کشوری را فراهم می‌کند، اظهار کرد: از اعلام نظر و مطالبات نمایندگان مردم زنجان در مجلس و استاندار زنجان در جلسه قدردانی می‌کنم؛ چراکه این مسائل سبب آشنایی مسئولان کلان کشور با مشکلات موجود در استان‌ها می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جمع‌بندی از عملیات اجرایی ناشی از سفر مسئولان کشوری به استان‌ها باید اتفاق بیافتد، افزود: استان زنجان باید سهم و نقش خود در جهش تولید را ایفا کند و سازمان برنامه و بودجه کشور نیز باید برنامه استان‌ها را ارائه دهد.

این مسئول ادامه داد: در سفر پیشین رئیس‌جمهور به استان زنجان بالغ بر ۴۶ طرح و پروژه با ۷۵۱ میلیارد تومان منابع مالی تدوین و مقرر شد که این میزان در طول دو سال به استان تخصیص یابد که مبلغ مورد نظر تحقق یافت و با توجه افزایش قیمت‌هایی که اتفاق افتاده، تاکنون ۱۳۵۵ میلیارد تومان با ۱۷۸ درصد تحقق به استان زنجان تخصیص داده شده است که با توجه به تداوم افزایش قیمت مصالح برای تکمیل پروژه‌ها حمایت‌های مالی ادامه خواهد داشت.

گفتنی است در پایان این مراسم تفاهم نامه طرح تامین ۲۰۰۰ واحدی مسکن محرومین استان بین دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور، مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دکتر حقیقی استاندار زنجان منعقد گردید.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group