امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

رئیس بنیاد مسکن خبر داد:

رئیس بنیاد مسکن خبر داد:
آغاز احداث ۹۰۶ هزار واحد مسکونی روستایی در کشور

رئیس بنیاد مسکن کشور از آغاز احداث ۹۰۶ هزار واحد مسکونی روستایی در کشور خبر داد.

علیرضا تابش یکشنبه شب در جلسه تودیع و معارفه روسای قبلی و جدید بنیاد مسکن استان، اظهار داشت: از چند سال گذشته روند احداث واحدهای مسکونی روستایی با جدیت بیشتری در کشور آغاز شده است.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات اساسی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تامین مسکن مورد نیاز روستاییان در کشور است، افزود: در این زمینه با هماهنگی و همکاری استانداران و مسئولان استان‌ها احداث واحدهای مسکونی روستایی با جدیت بیشتری پیگیری شده است.
رئیس بنیاد مسکن کشور با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته از سال ۸۵ روند احداث مسکن روستایی روند رو به رشدی داشته است، بیان داشت: در این ارتباط یک میلیون و ۲۲ هزار واحد مسکونی روستایی با توجه به سهمیه‌بندی اعلام شده در استان‌ها احداث می‌شود.
وی با بیان اینکه از این تعداد واحد مسکونی ۹۷۲ هزار و ۶۴۰ واحد مسکونی روستایی با مالکان عقد قرار داد شده است، ابراز داشت: علاوه بر این ساخت ۶۷۳ هزار واحد مسکونی روستایی دیگر نیز در کشور به پایان رسیده است.
تابش با اشاره به اینکه از دیگر اقدامات اساسی این نهاد اعطای وام تسهیلات ارزان قیمت به روستاییان واجد شرایط در کشور است، عنوان داشت: تاکنون اعتباری بالغ بر ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان وام ارزان قیمت یارانه‌ای به مردم اعطا شده که با بانک‌های عامل عقد قرار داد شده است.
وی با تاکید بر اینکه تاکنون از این اعتبار تعیین‌شده بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان وام مسکن روستایی در کشور به روستاییان پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: این موضوع نشان‌دهنده توجه جدی دولت نسبت به احداث واحدهای مسکونی روستایی در کشور است.
رئیس بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه ساخت و ساز واحدهای مسکونی در کشور روند مناسبی دارد، افزود: با توجه به اینکه ۳۰ درصد جمعیت کشور در مناطق روستایی زندگی می‌کنند، زیرساخت‌های رشد و توسعه در روستاها بیش از گذشته فراهم شده است.
وی با اشاره به اینکه درمدت سه سال گذشته بانک اطلاعات ساخت و ساز واحدهای مسکونی روستایی کشور ایجاد شده است، گفت: در این زمینه اطلاعات ساخت و ساز، نوع و پرداخت تسهیلات به طور روزانه و حتی هفتگی جمع‌بندی می‌شود.
تابش با تاکید بر اینکه نقش دولت در ساخت و ساز واحدهای مسکونی روستایی اعطای تسهیلات ارزان قیمت به اقشار آسیب‌پذیر بوده است، خاطر‌نشان کرد: در این ارتباط‌ برای واحدهای نامناسب واحد جدید در چند استان احداث شده است.
وی با بیان اینکه کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان از استان‌های کپرنشین کشور محسوب می‌شوند، افزود: در این ارتباط برای مناطق کپرنشین استان کرمان ۴۰ هزار واحد مسکونی در نظر گرفته شده که تاکنون ۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد آن احداث شده است.
رئیس بنیاد مسکن کشور ادامه داد: در استان هرمزگان ۱۰ هزار واحد واحدهای مسکونی جدید در مناطق کپرنشین احداث می‌شود.
در پایان این مراسم از تلاش‌های چند ساله حافظ باباپور تقدیر و احمد حاجی‌زاده که سوابق مدیریت در استان‌های هرمزگان، کردستان و قزوین را در کارنامه فعالیت‌های خود به همراه داشت به عنوان مدیرکل جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان معرفی شد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group