امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲

دیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: در روستای پایین کوه از بوجود آمدن بافت ناکارآمد جلوگیری شد

مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران به اقدامات این نهاد در روستای پایین کوه اشاره کرد و گفت: روستای پایین کوه که در شمال شهر زنجان واقع شده یکی از روستاهای مستعد ایجاد بافت ناکارآمد بود که از سال ۱۳۸۵ بابت تهیه طرح هادی به بنیاد مسکن محول گردید .
وی ادامه داد: طی سالیان گذشته قسمت غرب روستا که عمدتاً اراضی ملی بود توسط افراد سودجو تفکیک و بصورت غیر قانونی خرید و فروش و حدود ۱۰۰ واحد مسکونی بصورت غیر مجاز احداث شده بود که با همراهی دستگاههای اجرایی از جمله منابع طبیعی، زمینهای ملی داخل محدوده طرح هادی به بنیاد مسکن واگذار و بر اساس بخشنامه تصرفی واحدهای احداث شده ساماندهی گردید .
مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد: پس از آن نیز با توجه به پایان افق ۱۰ ساله طرح هادی مجدداً طرح هادی روستا مورد بازنگری قرار گرفت و بصورت کاملاً مطالعه شده و اصولی تفکیک و نسبت به تهیه طرح هادی اقدام گردید .
وی با اشاره به اینکه، با عنایت به اینکه زمینهای ملی داخل محدوده بصورت کاملاً قانونی به بنیاد مسکن واگذار شده بود، فلذا از امکان تصرف آن با هماهنگی استانداری ، فرمانداری ، دادستانی و نیروی انتظامی جلوگیری شد، تصریح کرد: . با توجه به تهیه طرح تفکیک ، قسمتی از زمینها به متقاضیان با اولویت روستاییان واگذار گردید و از سال ۱۳۹۶ به بعد با توجه به دستورالعمل صادره و تاکید دادستان محترم، واگذاری زمین خام در این روستا متوقف گردید تا پس از احداث بنا به واجدین شرایط طی فرایند قانونی واگذار گردد .
خواجه ای اظهار داشت: در این زمینه تعیین معابر و خاکبرداری آن توسط ماشین آلات بنیاد مسکن انجام شده و واگذاریهای قبلی بصورت قانونی اقدام به دریافت پروانه از دهیاری روستا نموده اند که برخی از واحدها در مرحله خاکبرداری برای احداث پی و شروع ساختمان هستند که با توجه به سخت بودن نوع خاک نیاز به استفاده از ماشین آلات سنگین و مرتبط می باشند که توسط خود مالک زمین صورت می پذیرد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تاکید کرد: با احداث واحدهای مسکونی و واگذاری به متقاضیان واجد شرایط از ساخت و سازهای غیر اصولی و نامتناسب جلوگیری شد و بنیاد مسکن نیز برنامه ریزی کامل دارد تا از محل درآمد حاصل از واگذاری واحدها نسبت به بهسازی معابرداخل محدوده طرح هادی روستا اقدام نماید.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group