امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

دیدار نماینده وزیر دفاع در استان زنجان با مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان

طی جلسه ای رونقی سرپرست اداره کل تامین اجتماعی نیروهای مسلح و نماینده وزیر دفاع در استان زنجان با حضور در بنیاد مسکن استان با مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان و معاونین وی دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس صنعتی منفرد، گزارشی از فعالیت های بنیاد مسکن در حوزه های مختلف ارائه نمود و گفت: زلزله به عنوان یکی از حوادث طبیعی هر از چند گاهی خسارت و تلفاتی به بار می آورد و همین امر ضرورت اندیشیدن به مقاومت ساختمان ها و ارائه راهکارهای لازم برای کاهش خطرات زمین زلزله را دو چندان می کند

وی ادامه داد: در این راستا بنیاد مسکن با توجه به تجربیات گذشته و اهمیت فاکتورهای متعددی همچون فراهم نمودن اسکان موقت و دائم، سرعت احداث، افزایش مقاومت و کاهش هزینه ها در بحث بلایای طبیعی، توجه به سیستم های ساختمانی مقاوم در برابر زلزله را یکی از ضروریات صنعت ساختمان می داند، به طوری که با تشکیل گروه تخصصی عمران اقدام به طراحی و ساخت سازه های سریع الاحداث با هدف تامین نیاز داخلی نموده است.

مهندس صنعتی منفرد خاطر نشان کرد: ساخت سازه های مقاوم در برابر تهدیدات و عوامل طبیعی یکی از مولفه های مهم پدافند غیرعامل در بخش مسکن است.

سپس رونقی نماینده وزیر دفاع در زنجان ضمن تشکر از مدیرکل بنیاد مسکن استان و داشتن عملکردی مطلوب گفت: اقدامات این نهاد در زمینه ساخت سازه های مقاوم و سریع جهت اسکان دائم قابل تقدیر است که امیدواریم دستگاه های ذی ربط با این نهاد همکاری مطلوبی داشته باشند.

در این جلسه رویکرد گروه تخصصی عمران بنیاد مسکن استان در ارائه راهکارهای فنی جهت جایگزینی سازه های سریع اسکان دائم به جای سازه های اسکان موقت و صرفه جویی قابل توجه برای آسیب دیدگان مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group