امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

دیدار مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان با معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری زنجان در راستای گسترش تعاملات

مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان به همراه معاونین این نهاد با مهندس شاددل معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری زنجان در راستای گسترش تعاملات و حل مشکلات این نهاد در حوزه های مختلف دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه، این نهاد  از طریق ایجاد بستر و زمینه های مناسب به خوبی توانسته  اقدامات مناسبی را در جهت محرومیت زدایی و عمران و آبادانی روستاها بردارد، افزود: بنیاد مسکن استان برای مقابله با تهدید سوانح طبیعی، عملیات پیشگیری پیش از وقوع سانحه را با اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی سکونت گاههای آسیب‌پذیر روستایی و همچنین بازسازی مناطق سانحه‌دیده پس از وقوع سانحه همواره در دستور کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد:   با توجه به آنالیزهای انجام شده، ۱۵۳ روستا در استان زنجان روی گسل بوده است، و بر این اساس می توان گفت، بیش از ۱۸ هزار و ۷۳۴  واحد مسکونی نیز در این روستاها بر روی گسل قرار دارند که از این تعداد تقریبا ۵ هزار و ۲۵۹ واحد مسکونی که ۲۸ درصد واحدها را شامل می شود، مقاوم سازی شده اند.

خواجه ای ادامه داد: با توجه به اینکه، استان زنجان جزء مناطق حادثه خیز کشور به شمار می آید و همواره حوادث طبیعی متعددی را تجربه کرده، از این رو برنامه ریزی برای کاهش اثرات مخرب این حوادث باید با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره عدم وجود ماشین آلات مناسب گفت: امیدواریم با حمایت سازمان مدیریت بحران و استانداری زنجان بتوانیم اعتبارات ویژه ای برای تجهیز ماشین  آلات بنیاد مسکن استان جذب نماییم.

در ادامه مهندس شاددل ضمن قدردانی از زحمات مجموعه بنیاد مسکن استان، عملکرد  این نهاد را در اجرای پروژه های عمرانی به ویژه مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی بسیار مناسب دانست و آمادگی خود را برای گسترش تعاملات و حل مشکلات موجود در این نهاد انقلابی اعلام نمودند.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group