امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

دیدار مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با دادستان عمومی و انقلاب زنجان

طی هماهنگی های به عمل آمده، مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان، با حجت الاسلام و المسلمین کرمی دادستان زنجان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار مهندس خواجه ای،  ضمن تقدیر از تعامل دادستان، با اشاره به عمده فعالیت ها و اهداف این نهاد انقلابی توضیحاتی در خصوص عملکرد بنیاد مسکن استان در حوزه های مختلف مسکن شهری، عمران روستایی و بازسازی و مسکن روستایی ارائه کرد و افزود: خدمت به محرومین از اصول اساسی اهداف و برنامه های بنیاد مسکن است که در بخش های مختلف و در راس آن حساب ۱۰۰ امام (ره) می توان این امور را به طور کامل مشاهده نمود.

وی با بیان اینکه، خوشبختانه تعامل مطلوب دادستانی و دستگاه قضایی با این نهاد انقلابی منجر شده که  زیر ساخت‌های اصولی و لازم برای اجرای طرح های عمرانی فراهم شود و از تصرفات غیرقانونی از سوی برخی افراد سودجو نیز جلوگیری گردد، ادامه داد: با افزایش ارتباط کاری با دستگاه قضایی می توان  بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی  در برخی مناطق را حل نمود که در این راستا نیازمند حمایت جدی این مجموعه هستیم،  به طوری که حمایت ها و رهنمودهای دادستان می تواند تاثیر مثبتی در پیشبرد برنامه های این اداره داشته باشد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین کرمی عملکرد بنیاد مسکن به عنوان  نهادی انقلابی  همواره مایه خیر و برکت در انقلاب بوده است، گفت: بنیاد مسکن همواره باید اجرای عدالت اسلامی، رسیدگی به محرومین و حمایت از حقوق مشروع مردم را سرلوحه کار خود قرار داده و برای رسیدن به اهداف، کلیه وظایف خود را  با رعایت دقیق موازین شرعی و قانونی انجام دهد که در این راستا ما نیز همکاری و حمایت های لازم را با این مجموعه خواهیم داشت.

وی ادامه داد: اجرای احکام باید به موقع، سریع و دقیق انجام شود و ما نیز  نسبت به اجرای دقیق احکام وظیفه شرعی و قانونی داریم.

حجت الاسلام و المسلمین کرمی،  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را یکی از نهادهای  مهم و شاخص در توسعه روستاها دانست و از مدیران بنیاد به جهت تعامل خوب و سازنده با دادستانی و دستگاه قضایی جهت جلوگیری تصرفات غیر قانونی به منابع ملی و عمومی و همچنین ساخت و سازهای غیر مجاز تقدیر و تشکر نمود.

وی به نکاتی در خصوص رعایت مسائل اجتماعی و  فرهنگی در بحث ساخت و سازها به ویژه در بافت های فرسوده  اشاره کرد و گفت : بنیاد مسکن با تعامل مطلوب بین دستگاه های اجرایی به ویژه راه و شهرسازی و منابع طبیعی به ویژه در زمینه ساخت و سازهای مجاز و احداث مسکن  در سطح شهرها و روستاها، می تواند گام های موثری بردارد.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group