امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

دیدار مسئولان بنیاد مسکن زنجان با استاندار

دیدار مسوولان بنیادمسکن زنجان بااستاندارزنجان

طی جلسه ای درسالروز تاسیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی ودهه حساب ۱۰۰حضرت امام(ره)   دردیدارمسولان بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان زنجان بااستاندارزنجان ابتدا” حاجی زاده مدیرکل بنیادمسکن انقالب اسلامی استان  گزارشی ازعملکردوفعالیتهای بنیادمسکن ارائه دادند.ودرادامه استاندارزنجان گفتند
با اتمام مطالعات طرحهای هادی، باید وارد ساخت و ساز شد

استاندار زنجان اظهار کرد: مطالعات طرحهای هادی روستایی بالای۲۰ خانوار به پایان رسیده است و باید از این پس وارد ساخت و ساز شد.

“جمشید انصاری” در دیدار مسوولان اداره‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با وی، خاطرنشان کرد: تدبیری که امام(ره) در سال اول انقلاب اندیشیدند برای تأسیس بنیاد مسکن بود که این تدبیر از یک دوراندیشی حکایت می‎کرد و نتایج آن صرفاً برای ساخت مسکن برای محرومان نبوده، بلکه توجه به تمام موارد، مدنظر بوده است.

وی تأکید کرد: مسکن‎هایی که ساخته می‌شود با یک مشکل مواجه است که این‎ها با عدالت توزیع نمی‌شود و باید یک مبنای شاخصی وجود داشته باشد که با توجه به آن شاخص این مسکن‎ها توزیع شود، ولی مهم‏تر از آن باید انگیزه مشارکت روستاییان افزایش یابد که متأسفانه روستاییان فکر می‎کنند تمام هزینه‎ها باید از سوی دولت پرداخت شود و هیچ یک از روستاییان حاضر نیستند در این زمینه مشارکت کنند، لذا باید افزایش مشارکت روستاییان را در این مورد داشته باشیم تا اینکه این طرح‎‏ها به نتیجه برسند.

استاندار زنجان ادامه داد: طرح نوسازی و مقاوم‎سازی مسکن روستایی روند خوبی داشته و باید به گونه‎ای انجام شود که سیستم بانکی به بازدریافت وام‎‌ها توجه کند که وام‎هایی که توسط مردم گرفته شده دوباره پس داده شود تا سیستم بانکی با مشکل مواجه نشود. این در حالی است که تجربه نشان داده است که روستاییان از روستایی به روستای دیگر کوچ می‎کنند، در این صورت بازپرداخت وام‎هایی که دریافت کرده‎اند، محقق نمی‌شود و منابع به هدر می‌رود، لذا باید دریافت وام در روستایی که ماندگاری جمعیت و ثبات وجود دارد پیش برود.

وی یادآور شد: در رابطه با یارانه‎ها یک پیشنهاد داریم و آن اینکه اگر دولت به جای تبلیغ برای انصراف از دریافت یارانه، از مردم موافقت بگیرد که یارانه آن‎ها به امور خاصی اختصاص داده شود، به نظر می‌رسد در این صورت موافقت بیشتری با این برنامه خواهد شد.وجلسه باذکر صلوات پایان یافت

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group