مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

دیدار مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان در راستای گسترش تعاملات و تامین مسکن محرومین

صفری مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان با حضور در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با مهندس خواجه ای  مدیر کل بنیاد مسکن استان دیدار و گفتگو کردند.

در ایتدا مهندس خواجه ای  به تشریح فعالیت های بنیاد مسکن استان در بخشهای مختلف، به ویژه تامین مسکن برای اقشار کم درآمد پرداخته وگفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از بدو تاسیس همواره در جهت عمران و آبادانی و توسعه روستاها، منشا خدمات فراوانی بوده است که از جمله آن ها می توان به تهیه و اجرای طرح های هادی روستایی، مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی با اعطای تسهیلات کم بهره، تامین مسکن محرومین، سند دار کردن واحدهای مسکونی روستایی و … اشاره کرد.

وی کمیته امداد و بنیاد مسکن را دو نهاد انقلابی و منتصب به امام و رهبری بعنوان دستگاههای خدمات رسان موثر در حمایت از اقشار محروم و کم درآمد جامعه دانست که منشاء خدمات و برکات فراوانی بوده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد: بنیاد مسکن استان در راستای وظیفه ذاتی خود آماده همکاری همه جانبه با کمیته امداد بویژه در بخش احداث واحدهای مسکن محرومان و اقشار کم درآمد تحت پوشش کمیته امداد کل روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان بوده و هست.

وی بر انعقاد تفاهم نامه بین این دو نهاد انقلابی در جهت تامین مسکن محرومین نیازمند در مناطق روستایی اشاره کرد و افزود: ارائه خدمات موثر در مناطق روستایی و محروم استان و جلوگیری از مهاجرت آن‌ها به شهرها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در این راستا تفاهم نامه ای بین این دو نهاد انقلابی به منظورتعامل و گسترش همکاری‌های موثربا هدف ارتقای توان روستاییان و ایجاد مسکن برای این قشر منعقد شده است.

در ادامه صفری، گفت: بنیاد مسکن استان، در زمینه تامین مسکن محرومین اقدامات بسیار خوبی را در سطح استان انجام داده و نقش بسزایی در عمران و آبادانی منطقه داشته است.

وی به نقش و اهمیت مسکن در جامعه بویژه خانوارهای تحت پوشش امداد اشاره کرد و حل مشکل مسکن مددجویان را از اولویت های کمیته امداد استان برشمرد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خاطر نشان کرد: امیدواریم روز به روز شاهد تعاملات بیشتر در راستای تامین مسکن محرومین وتوانمندسازی آنان باشیم.

 در پایان این جلسه مقرر گردید در نشستهای فنی و کارشناسی دوجانبه، جهت تامین مسکن مددجویان کمیته امداد در سطح استان برنامه ریزی شود.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group