امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

دیدار مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان با مدیرکل بنیاد مسکن استان

طی هماهنگی های به عمل آمده ، صالحی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان با مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان  دیدار و گفتگو کردند.

در ایتدا مهندس خواجه ای  به تشریح فعالیت های بنیاد مسکن استان در بخشهای مختلف، به ویژه  تامین مسکن برای اقشار کم درآمد پرداخته وگفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از بدو تاسیس همواره در جهت عمران و آبادانی و توسعه روستاها، منشا خدمات فراوانی بوده است که از جمله آن ها می توان به تهیه و اجرای طرح های هادی روستایی، مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی با اعطای تسهیلات کم بهره، تامین مسکن محرومین، سند دار کردن واحدهای مسکونی روستایی و … اشاره کرد.

وی کمیته امداد و بنیاد مسکن را دو نهاد انقلابی و منتصب به امام و رهبری بعنوان دستگاههای خدمات رسان موثر در حمایت از اقشار محروم و کم درآمد جامعه دانست که منشاء خدمات و برکات فراوانی بوده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد: بنیاد مسکن استان در راستای وظیفه ذاتی خود آماده همکاری همه جانبه با کمیته امداد بویژه در بخش احداث واحدهای مسکن محرومان و اقشار کم درآمد تحت پوشش کمیته امداد کل روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان بوده و هست.

وی بر انعقاد تفاهم نامه بین این دو نهاد انقلابی در جهت تامین مسکن محرومین نیازمند در مناطق روستایی اشاره کرد و افزود: ارائه خدمات موثر در مناطق روستایی و محروم استان و جلوگیری از مهاجرت آن‌ها به شهرها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در این راستا تفاهم نامه ای بین این دو نهاد انقلابی به منظورتعامل و گسترش همکاری‌های موثربا هدف ارتقای توان روستاییان و ایجاد مسکن برای این قشر منعقد شده است.

در ادامه روح اله صالحی مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با قدردانی از تعامل موثر و مناسب بنیاد مسکن در ارائه خدمات مطلوب به مددجویان عزیز تحت کمیته امداد استان گفت: توسعه و تقویت همکاری و هم افزایی با دستگاههای مختلف به منظور بهره گیری از ظرفیت سازمان ها و نهادها در مسیر خدمت رسانی به خانواده های عزیز تحت حمایت از رویکردهای اصلی کمیته امداد در جریان سازی فرهنگ خیر و احسان در جامعه است.

وی افزود: همراهی مناسب دستگاه‌ها با برنامه‌های اجرایی این نهاد موجب هم افزایی و تأمین منابع مورد نیاز برای رسیدگی اثربخش به خانواده‌های عزیز تحت حمایت شده و با همین رویکرد استفاده از ظرفیت بنیاد مسکن  به عنوان یکی از نهاد‌های انقلابی از اقدامات و اولویت‌های این نهاد در این بخش است.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن استان، در زمینه تامین مسکن محرومین اقدامات بسیار خوبی را در سطح استان انجام داده و نقش بسزایی در عمران و آبادانی منطقه داشته است

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group