امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان در راستای گسترش تعاملات

مهندس صنعتی منفرد  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به همراه مهندس موسوی معاون بازسازی و مسکن روستایی  و نجفی معاون پشتیبانی این نهاد روز یکشنبه مورخ ۹۸/۴/۱۶ با مهندس سلیمی مدیرکل جدید مدیریت بحران استانداری زنجان دیدار و درخصوص مسائل و مشکلات روستاهای استان به گفت و گو پرداختند.

در ابتدا مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ضمن تبریک پست جدید و آرزوی توفیق روزافزون به مدیرکل مدیریت بحران استانداری،  در خصوص فعالیت های گسترده و متعدد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان توضیحاتی ارائه نمود.

وی با بیان اینکه، اقدامات به موقع و سریع این نهاد انقلابی در وقوع حوادث غیر مترقبه بسیار مهم و ضروری است ، ادامه داد: بنیاد مسکن استان برای مقابله با تهدید سوانح طبیعی، عملیات پیشگیری پیش از وقوع سانحه را با اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی سکونت گاههای آسیب‌پذیر روستایی و همچنین بازسازی مناطق سانحه‌دیده پس از وقوع سانحه همواره در دستور کار خود قرار داده است.

مهندس صنعتی منفرد با تاکید بر اینکه، ترویج مقاوم سازی، آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی درپیشگیری از حوادث موثر است، افزود: امیدواریم با تعاملات ویژه بین این دو دستگاه، بتوانیم خدمات گسترده ای به مردم  به ویژه در راستای ترویج فرهنگ مقاوم سازی در سطح روستاها ارائه دهیم.

سپس  مهندس سلیمی ضمن تقدیراز مجموعه همکاران بنیاد مسکن بواسطه تعاملات و همکاری های صورت پذیرفته،  نظارت مستمر بنیاد مسکن در ساخت مسکن روستایی را گامی مثبت در کاهش بروز خسارتهای زمان بحران و سوانح طبیعی دانست .

وی با بیان اینکه، این نهاد در ترویج فرهنگ مقاوم سازی در روستاها نقش تاثیرگذار و مهمی بر عهده دارد، اظهار کرد: بنیاد مسکن با  نظارت بر ساخت و ساز پروژه های بازسازی ، نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی مناطق آسیب دیده، ارائه خدمات فنی و مهندسی به موقع در بازسازی مناطق سانحه دیده، اجرای پروژه های مقاوم سازی مسکن روستایی و … در راستای ساخت مسکن مقاوم به ویژه در روستاها گام های مهمی برداشته است.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group