امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

دیدار مدیرکل بنیاد مسکن استان با مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان در راستای گسترش همکاری ها و ضرورت فرهنگ سازی در سطح روستاها

مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان در راستای گسترش همکاری ها و ضرورت فرهنگ سازی در سطح روستاها و به پاس قدردانی از مجموعه صدا و سیمای مرکز زنجان به مناسبت روز خبرنگار با لطیفی مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان دیدار و گفتگو کردند.

در ابندا مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ به فرمان حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی‌ایران به منظور تأمین مسکن محرومان ومتولی توسعه و عمران روستاهای کشور و ساخت واحدهای مسکونی شهرها در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های دولت جمهوری اسلامی‌ایران تشکیل گردیده است.

وی با تأکید بر اینکه مردم، ولی‌نعمتان انقلاب اسلامی هستند و در به ثمر رساندن انقلاب نقش مهم و کلیدی را ایفا کردند، گفت: هدف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ،خدمت به محرومین و ایجاد سرپناهی امن برای این قشر است.

خواجه ای به  احداث ۲ هزار واحد مسکونی محرومین در استان زنجان،   اشاره کرد و گفت: برای احداث این واحدها، ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته که ۶۰ میلیارد تومان آن بلاعوض است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد:  روند احداث این پروژه را طبق برنامه پیش خواهیم برد و  تا یک سال آینده این پروژه به بهره برداری خواهد رسید که در این راستا نیازمند همکاری و مشارکت تمام دستگاه های اجرایی استان به ویژه صدا و سیمای مرکز زنجان هستیم.

وی تعامل اصحاب رسانه به ویژه صدا و سیمای مرکز زنجان را با این نهاد انقلابی بسیار مطلوب دانست و گفت: صدا و سیمای مرکز زنجان همواره  در تحقق اهداف بنیاد مسکن استان به ویژه در راستای ترویج فرهنگ مقاوم سازی و بهسازی واحد های مسکونی و همچنین عمران و آبادانی شهرها و روستاها و حل مشکلات آنان نقش مهم و تاثیر گزاری داشته است.

مدیرکل بنیاد مسکن در پایان از همکاری مطلوب رسانه استانی با این نهاد تقدیر وتشکر نمود.

در ادامه لطیفی مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با اشاره به اقدامات و عملکرد بنیاد مسکن در زمینه تهیه و اجرای طرح هادی و صدور اسناد مالکیت روستایی، پرداخت تسهیلات تعمیرات و احداث مسکن روستایی در بخش های مختلف استان افزود: اقدامات انجام گرفته در این زمینه در جهت توسعه مناطق مسکونی روستایی ارزشمند بوده و شایسته تقدیر میباشد.

 

وی با بیان ضرورت چاره اندیشی برای تأمین مسکن اقشار کم درآمد به خصوص در روستاها ، گفت: اقدام همه جانبه دولت و جذب افراد خیّر و نیکوکار جهت رفع مشکل مسکن نیازمندان بطور قطع برکات فراوانی برای نظام خواهد داشت .
وی با بنیادین خواندن فعالیتهای بنیاد مسکن در روستاها و تقدیر از مجموعه این نهاد اظهار داشت: اجرای طرح های مختلف به ویژه طرح هادی در روستاها در راستای ارائه خدمات مطلب به مردم توانسته در رضایتمندی مردم این مناطق از نظام مقدس جمهوری اسلامی و مهاجرت معکوس به روستاها مفید و موثر باشد .

لطیفی انعکاس خدمات رسانی به محرومین را از اولویت های رسانه استانی برشمرد و گفت: بیان خدماتی که امروز در کشور صورت می‌گیرد، در واقع تبلیغ ارزش‌ های نظام بوده و اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه از کارهای یک وظیفه و رسالت می باشد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group