امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

دیدار حضرت آیت اله خاتمی با کارکنان بنیاد مسکن استان زنجان

طی برنامه ای از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و هماهنگی با دفتر امام جمعه ، به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) حضرت آیت اله خاتمی در بنیاد مسکن حضور یافته و با کارکنان این نهاد دیدار نمودند .

در این دیدار ابتدا حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان ضمن خیرمقدم گویی و تشکر از حضور آیت اله خاتمی در بنیاد به عمده فعالیت های فرهنگی بنیاد استان اشاره کرده و از تلاش های کارکنان در خدمت رسانی به محرومین ابراز رضایت نمود .

در ادامه حاجی زاده با ارائه گزارشی از عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت : در حال حاضر تهیه طرح هادی در تمام ۷۳۲ روستای بالای ۲۰ خانوار استان به اتمام رسیده است که با احتساب تهیه طرح در ۲۳ روستای زیر ۲۰ خانوار، مجموعا طرح هادی در ۷۵۶ روستای استان تهیه شده است.

وی همچنین به اجرای طرح هادی در روستاهای استان زنجان اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر طرح هادی در ۳۳۷ روستای بالای ۲۰ خانوار استان اجرا شده است که ۴۶ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار را شامل می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: در حال حاضر از ۴۸ هزار و ۹۱۰ واحد مسکونی روستایی در استان زنجان ۸۲ هزار و ۴۵۰ واحد مسکونی مقاوم‌سازی و بهسازی شده‌اند که ۵۹ درصد واحدهای مسکونی روستایی را شامل می‌شود.

حاجی‌زاده عنوان کرد: در راستای مقاوم‌سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی در استان زنجان اقدام به راه‌اندازی نظام فنی روستایی متشکل از ۱۳۰ نفر کارشناس و کاردان کرده‌ایم که در قالب ۱۱ دفتر فنی بر کار ساخت‌ و سازها نظارت می‌کنند.

این مسئول افزود: طی سنوات گذشته موفق به احداث و واگذاری ۲ هزار و ۴۴۵ واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد در مناطق مختلف استان زنجان شده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه احداث مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: واحدهای مسکونی مهر در استان زنجان هم اکنون از پیشرفت ۹۸ درصدی برخوردار بوده و زنجان در این زمینه رتبه سوم کشوری را داراست.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به وضعیت احداث مسکن محرومان روستایی در این استان اشاره و عنوان کرد: در این راستا ۹۴ واحد با اعتبار ۳۶۸ میلیون تومان احداث و به متقاضیان واگذار شده است.

حاجی‌زاده، وام بهسازی واحدهای مسکونی روستایی را ۱۵ میلیون تومان اعلام و بیان کرد: این وام با کارمزد ۵ درصد به متقاضیان در مناطق روستایی اعطا می‌شود و تاکنون نیز استقبال خوبی از آن به عمل آمده است.

وی به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه مسکن روستایی در استان زنجان اشاره و اضافه کرد: این طرح از ابتدای اجرا تاکنون ۱۷ هزار و ۷۲۵ واحد را تحت پوشش قرار داده به طوری که ۷۲ واحد از این تعداد در سال ۹۴ بوده است.

سپس نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه زنجان با اشاره به خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به محرومان، گفت: خدمات به این قشر از جامعه در حوزه مسکن باید تقویت شود.

آیت اله علی خاتمی در دیدار با کارکنان بنیاد مسکن در محل این نهاد افزود : بنیاد مسکن یک نهاد انقلابی و راه‌اندازی آن‌یکی از یادگار‌های ماندگار و ارزشمند حضرت امام خمینی (ره) است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه تا به امروز خدمات ارزشمندی از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به محرومان صورت گرفته و باید این مهم در سالهای آینده هم تقویت شود.

امام جمعه زنجان گفت: نظام جمهوری اسلامی با سربلندی جنگ را پشت سر گذاشت و امروز با وجود همه محدودیت‌ها به‌عنوان یک قدرت علمی در دنیا مطرح است.

خاتمی تاکید کرد: اثرگذاریی که نظام جمهوری اسلامی ایران امروز در منطقه دارد، به لطف خدا و به همت مردم و تلاش شبانه‌روزی مسئولان نظام بوده است.

وی تصریح کرد: نهادهایی همچون بنیاد مسکن توانسته‌اند گام‌های مؤثری در راستای خدمات‌رسانی به محرومان بردارند و با وجود همه این تلاش‌ها، معتقدهستیم که راه‌های نرفته بیشتر از راه‌هایی است که تا به امروز طی شده است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: همه مردم باید تلاش کنند تا روند خدمات‌رسانی به محرومان در جامعه تسریع شود، چرا که دغدغه مقام معظم رهبری این امر بوده و بیش از دو دهه است که هر سال اولویت‌های سال را با نام‌گذاری هوشمندانه تعیین می‌کنند.

وی به شعار نامگذاری شده از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: ایشان چند سال متوالی است شعار سال را در حوزه اقتصادی مطرح می کنند. خاتمی عنوان کرد: بیش از ۲۰ سال است که اقتصاد به عنوان اولویت نخست از سوی مقاوم معظم رهبری مورد تاکید قرار می‌گیرد و امسال نیز ایشان انتظار دارند تا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه‌های مختلف عملیاتی و اجرایی شوند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه دولت نیز در تحقق منویات مقام معظم رهبری و مقاوم‌سازی اقتصاد عزم جدی دارد و در این راستا تمهیدات لازم اندیشیده شده است که امیدواریم تا پایان سال عملکرد خوب و قابل قبولی را در این حوزه شاهد باشیم.

خاتمی با بیان اینکه خدمات بنیاد مسکن انقلاب استان زنجان در بحث بهسازی روستاها و نیز مقاوم‌سازی مسکن قابل تقدیر است، افزود: متأسفانه حوادث بعد از انقلاب به قدری سریع بود که فرصت خدمت به محرومان جامعه فراهم نشد و مسائلی همچون جنگ‌ تحمیلی، بایکوت سیاسی، توطئه‌های دشمنان، تحریک گروهک‌ها باعث شد تا روند خدمات‌رسانی به محرومان آن‌طور که باید روند سریع خود را طی نکند.درپیان نیز نماز جماعت به امامت حضرت آیت اله خاتمی در نمازخانه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با حضور کارکنان اقامه شد .

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group