امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

دیدار با معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان در راستای گسترش تعاملات

مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به همراه معاونین این نهاد با دکتر محمدی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان در راستای گسترش تعاملات برای توسعه استان دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس خواجه ای به تشریح فعالیت های بنیاد مسکن در زمینه های مختلف و تلاش در جهت اجرای پروژه های عمرانی برای توسعه استان اشاره کرد و گفت: این نهاد با داشتن نیروهای تخصصی و فنی در اجرای پروژه های عمرانی از جمله اجرای طرح هادی روستایی، طرح منظومه های روستایی ، مقاوم سازی مسکن روستایی و همچنین اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان موفق عمل نموده است.

وی با اشاره به اینکه، پویایی بخش مسکن یک از شاخصه های رونق تولید محسوب می شود ، یادآور شد: این  نهاد انقلابی، رونق در بخش مسکن و اشتغال را از اولویت های اصلی می داند.

خواجه ای با بیان اینکه، بهبود مسکن شهری، رونق زندگی، تولید و اشتغال را به دنبال دارد ، ادامه داد: مدیریت زمین برای تامین مسکن و توسعه شهر و روستاها، احیای بافت‌های فرسوده شهری و روستایی از طریق روش‌های کارآمد، برنامه‌ریزی در جهت تامین مسکن گروه‌های کم‌درآمد و نیازمند ، برنامه‌ریزی جامع برای بهبود وضعیت مسکن روستایی با اولویت مناطق آسیب‌‌پذیر از سوانح طبیعی و متناسب با ویژگی‌‌های بومی، رعایت کردن استانداردهای ساخت‌و‌ساز و مقررات ملی ساختمان، رعایت ارزش‌های فرهنگی و حفظ حرمت و منزلت خانواده در معماری مسکن از جمله مواردی است که باید با تلاش ، همفکری و  همت همه دستگاهها تحقق یابد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد: هم اکنون این بنیاد،هزار و ۲۴۲واحد مسکونی اعم از مسکن شهری و طرح نهضت ملی مسکن در دست اجرا و هزار و ۷۳۳واحد  به مساحت ۲۲۳۶۳۶ مترمربع نیز در دست طراحی دارد.

وی بر ضرورت تعامل هر چه بیشتر دستگاه‌های خدمات رسان در خصوص اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن تاکید کرد و  اظهار داشت: باید همه دستگاه های ذی ربط و خدمات رسان در فراهم کردن و  و ایجاد زیرساخت ها در اجرای پروژه های مسکن پای کار باشند تا پروژه ها به موقع به مردم واگذار شود.

خواجه ای در بخش دیگری از سخنان خود به راه‌اندازی منظومه‌های روستایی به منظور رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی روستائیان اشاره کرد و گفت:  مقاوم سازی واحدهای مسکونی در روستاهای استان، بهبود وضعیت معیشتی مردم در مناطق کمتر توسعه یافته، ایجاد اشتغال پایدار و رونق کسب و کار در روستاهای هدف گردشگری، بهبود زیرساخت های روستاها در توسعه پایدار این مناطق و ایجاد انگیزه برای روستاییان در راستای توسعه کشور از سوی بنیاد مسکن، موجب شده در راستای سیاست ها و راهبردهای توسعه ای مسکن کشور گام  های مطلوبی بردارد  و مطابق با رویکردهای و راهبردهای حمایتی از اقشار ضعیف جامعه حرکت کند.

در ادامه دکتر محمدی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان ، بنیاد مسکن را یکی از نهادهای انقلابی و یادگار بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران دانست  و از اقدامات انجام شده در روستاهای استان  توسط بنیاد مسکن  تقدیر و تشکر کرد و گفت؛ توسعه روستاها از اولویت‌های ما برای استقرار مردم در روستاها و جلوگیری از حاشیه‌نشینی در شهرها است .

وی تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد با تسهیل‌گری در راستای توسعه روستاها و تخصیص تامین اعتبارات برای اجرای پروژه های عمرانی قدم‌های بیشتری در جهت پیشرفت استان برداریم

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group