امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

دیدار با مدیرکل امور روستایی استانداری زنجان در راستای توسعه و آبادانی روستاها

مهندس خواجه ای مددیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با مهندس بیگدلی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری زنجان دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس خواجه ای با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تشکیل این نهاد انقلابی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به فرمان حضرت امام خمینی (ره) ، با هدف عمران، آبادانی و توسعه ی روستاها، نشان دهنده ی اهمیت و جایگاه اساسی محرومیت زدایی در اندیشه ی حکومت اسلامی دانست و گفت:  این نهاد انقلابی  از طریق ایجاد بستری مناسب  و با  استفاده از فرصت‎‎ها و پتانسیل‎‎ها به خوبی توانسته در جهت توسعه استان، به ویژه عمران  و آبادانی روستاها، تثبیت جمعیت روستایی خدمات ارزشمند و ماندگاری بر جای گذارد.

وی ادامه داد: ارتقای سطح کیفی فعالیتها و خدمت رسانی به محرومین در بنیاد یک اصل می باشد که می بایست همه مسئولین و خدمتگزاران بنیاد بدان اهتمام ورزند.

خواجه ای با بیان اینکه، بازسازی مناطق سانحه دیده، محرومیت زدایی و عدالت اجتماعی به ویژه در راستای بهبود زندگی روستائیان کاملا مشهود است، تصریح کرد:زیرساخت های روستایی را می توان سرمایه های اجتماعی و عمومی این مناطق دانست و بهبود آن در نهایت کیفیت زندگی و معیشت روستاییان را بهبود خواهد بخشید.

وی دهیارن را پل ارتباطی بین مردم و دولت دانست که با انتقال مسائل و مشکلات حوزه کاری خود به مسئولان می توانند در توسعه مناطق روستایی موثر باشند، خاطر نشان کرد: ارائه تسهیلات عمومی به روستاییان، تقویت روند توسعه اجتماعی و کشاورزی، کنترل روند مهاجرت از روستاها، حفظ امکانات زیربنایی احداث شده در این مناطق، با کمک و همکاری دهیاری ها امکان پذیر است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خاطر نشان کرد: این نهاد در کنار توجه به زیباسازی و استحکام بناهای روستایی، نقش ارزنده ای در حفظ هویت و اصالت روستاها و توسعه اقتصادی پایدار آنها ایفا نموده است.به طوری که طی سال های اخیر با مشارکت دهیاری ها، در زمینه اجرای طرح های هادی به ویژه آسفالت ریزی معابر روستایی  و بهسازی مسکن روستایی گام های اساسی در سطح روستاهای استان برداشته است.

در ادامه مهندس بیگدلی مدیرکل امور روستایی با تاکید بر اینکه، دهیاران باید با تعامل و همکاری با اعضای شورای روستا، ریش سفیدان و جامعه روستایی و با استفاده از قابلیت های طبیعی و امکانات آب و خاک در چارچوب اهداف و ابعاد توسعه پایدار حرکت کنند، افزود: اجرای طرح های عمرانی در سال های اخیر از سوی بنیاد مسکن استان و مشارکت دهیاران در روستاها، این امر را به خوبی اثبات کرده است.

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group