امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان در راستای گسترش تعاملات

طی هماهنگی های به عمل آمده، مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، به همراه نجفی معاون پشتیبانی این نهاد با سردار سرتیپ دوم رحیم جهانبخش فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان در راستای گسترش تعاملات دیدار و گفتگو کردند.

ابتدا مهندس صنعتی منفرد ضمن تبریک انتصاب، به تشریح فعالیت های بنیاد مسکن استان پرداخته و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان نهاد عمومی غیردولتی، با توجه به نقش و عملکرد چندین ساله خود از جایگاه مهمی در نظام توسعه و عمران روستاها برخوردار است.

وی ادامه داد:  تهیه طرح ساماندهی کالبدی سکونتگاه­ های روستایی ، تهیه و اجرای طرح هادی روستایی، تهیه و اجرای طرح بهسازی بافت باارزش روستایی، بهسازی روستاهای هدف گردشگری، صدور اسناد مالکیت اماکن روستایی، بهسازی و مقاوم­ سازی مسکن روستایی، بازسازی و نوسازی مناطق سانحه دیده، مدیریت نظام فنی روستایی و پاسخ به استعلامات فنی درخصوص صدور پروانه ساختمانی از جمله مهم­ ترین وظایفی است که بنیاد مسکن با رویکرد توسعه پایدار در روستاها در دست اجرا دارد.

صنعتی منفرد خدمت رسانی به نیازمندان و محرومین جامعه را از مهمترین وظایف و اولویت های بنیاد مسکن دانست و افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در طول این مدت خدمات اثرگذاری داشته و در حوزه عمران روستایی و رسیدگی به محرمین توفیقات خوبی بدست آورده است.

وی در ادامه بر  گسترش تعاملات بین این دو دستگاه تاکید کرد .

در ادامه سردار سرتیپ دوم رحیم جهانبخش فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه، امنیت عینی و ذهنی نقش مهمی در جامعه دارد، ادامه داد: ،  نوع بافت و فضای های روستایی و شهری نقش ویژه ای در ایجاد امنیت عینی دارد که این امر با توجه به فعالیت های بنیاد مسکن  در راستای بهبود فضاهای  فیزیکی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده که می توان گفت این موضوع از وجوه اشتراک بین بنیاد مسکن و نیروی انتظامی است.

وی اظهار کرد: با هماهنگی و هم افزایی بین این دو دستگاه، جامعه بهتری از منظر امنیت خواهیم داشت که امیدواریم این همکاری برای تحقق اهداف هر دو دستگاه روز به روز بیشتر شود.

وی در پایان بر نقش مهم بنیاد مسکن بر ترویج فرهنگ مقاوم سازی و نظارت بر ساخت و ساز واحدهای مسکونی روستایی اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن استان،  نقش ویژه ای در مدیریت مناسب ساخت و سازها و در نتیجه آن،  پیشگیری از وقوع جرایم  ناشی از  حاشیه نشینی دارد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group