امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی زرین آباد

طی هماهنگی های به عمل آمده جلسه ای با حضور مهندس صنعتی منفرد مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، کلانتری شهردار  زرین آباد ، سرابی رئیس شورای اسلامی این شهرو جمعی از معاونین بنیاد مسکن استان در راستای گسترش تعاملات و  همکاری ها برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مهندس صنعتی منفرد با اشاره به توانمندی ها و تجارب فنی بنیاد مسکن استان، گفت: با توجه به ظرفیت بالای بنیاد مسکن  و وجود نیروهای متخصص و فنی ، این نهاد از طراحی تا اجرا توانمندی های بالایی در اجرای پروژه های عمرانی در جهت توسعه و آبادانی دارد.

وی به صدور اسناد مالکیت روستایی به ویژه برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، توسط بنیاد مسکن و اداره ثبت اسناد و املاک اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن استان با رسمیت بخشیدن به مالکیت ساکنین بافت روستاها و افزایش انگیزه جهت پایداری سکونت در روستا اقدام به صدور اسناد مالکیت روستایی  نموده است که این موضوع در توسعه اقتصادی، اجتماعی وفرهنگی به ویژه در سطح روستاها نقش مهمی داشته است.

مهندس صنعتی منفرد  با بیان اینکه، در این راستا کمیته ویژه ای به دستور استاندار زنجان تشکیل شده است، افزود: با توجه به تاکید استاندار زنجان در خصوص صدور اسناد مالکیت روستایی و رسمیت بخشیدن به مالکیت ساکنین بافت روستاها، این موضوع با سرعت بیشتری  در سطح شهرستان ها نیز در حال پیگیری و انجام است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در ساخت مسکن شهری برای اقشار کم درآمد نیز اقدامات قابل توجهی انجام داده است.

در ادامه کلانتری شهردار زرین آباد با بیان اینکه، فعالیت ها و اقدامات این نهاد در راستای توسعه و آبادانی روستاها و کمک به اقشار کم درآمد جامعه کاملا مشهود است، ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در اجرای پروژه های عمرانی به ویژه در سطح روستاها و ساخت مسکن برای محرومین اقدامات چشم گیری انجام داده است.

وی ادامه داد: با گسترش تعاملات  و همکاری های بیشتر با این نهاد انقلابی می توان در اجرای پروژه های عمرانی بصورت اصولی  و توسعه و پیشرفت روستاها، اقدامات قابل توجهی انجام داد.

کلانتری به بحث صدور سند مالکیت روستایی در سریع ترین زمان ممکن تاکید کرد و گفت: با توجه به اهمیت این موضوع باید هماهنگی های لازم جهت سهولت و سرعت بخشیدن در زمینه صدور سند مالکیت روستایی بین دستگاه های مرتبط صورت گیرد.

در پایان مقرر شد که طی جلسات کارشناسی، مباحث مذکور مطرح و پیگیری شود.

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group