امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲

دیدار با استاندار زنجان

طی برنامه ای به مناسبت دهه حساب ۱۰۰ امام(ره) و سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حاجی زاده مدیرکل ، حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ، معاونین ، مدیران شهرستان ها و تنی چند از کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با استاندار زنجان دیدار کردند .

در این دیدار که در دفتر استاندار برگزار شد ابتدا حجت الاسلام و المسلمین ضمن تبریک دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) و اعیاد ماه رجب از فرصت ارائه شده از سوی استاندار تقدیر و تشکر کرده و برگزاری اینگونه جلسات را در راستای پیشبرد اهداف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و خدمت بیشتر و بهتر به مردم با استفاده از رهنمود های استاندار مفید دانست .

در ادامه حاجی زاده نیز ضمن تبریک سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و معرفی اعضای حاضر در جلسه به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان پرداخت .

وی با اعلام اینکه تهیه طرح هادی در تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به اتمام رسیده است ، از اجرای این طرح در ۳۳۷ روستای در استان خبر داد .

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود ۶۱ درصد از واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان نیز سند دار شده است . همچنین وی خاطنشان کرد که تا کنون ۵۹ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان مقاوم سازی و بهسازی شده است که ۴۸۹۱۰ واحد مسکونی روستایی را شامل میشود .

حاجی زاده با ابراز این مطلب که پروژه های مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر که به عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بود از پیشرفت ۹۸ درصدی برخوردار بوده و در این مورد بنیاد استان جزو سه استان برتر در کشور میباشد .

پس از آن انصاری استاندار زنجان ضمن تبریک دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) و سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از حضور مسئولین بنیاد مسکن استان در این جلسه تقدیر و تشکر نموده و از فعالیت های انجام شده و تلاش های صورت گرفته در این نهاد که منجر به خدمت به محرومین شده است را شایسته تقدیر دانست .

در ادامه وی با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون در زمینه مسکن فعالیت های بسیاری انجام شده افزود نیازمند تغییر نگرش در سیاست های کلی مسکن نیاز است تا وضعیت موجود هر چه بهتر و پویاتر شود .

انصاری با صحبت درباره معماری واحدهای مسکونی و تاثیر مستقیم آن بر فرهنگ جامعه صحبت نمود و معماری مسکن روستایی فعلی را بسیار نزدیک به معماری شهری دانسته و گفت باید طراحی ها و ساخت و ساز ها رنگ و بوی روستایی را به خود گرفته و درخور نیاز های روستا شود .

استاندار زنجان خاطرنشان کرد سرمایه های بسیاری در زمینه اجرای طرح های هادی در روستاها در سطح کشور هزینه میگردد تا روستاها چهره ای مناسب به خود گرفته و وضعیت سکونت مردم بهبود یابد ولی تا کنون در زمینه نگهداری از پروژه های اجرا شده حرکتی جدی انجام نشده است . وی افزود بایستی مکانیزمی تعریف گردد تا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پس از اجرای پروژه های طرح هادی ، جهت نگهداری و رسیدگی ، پروژه را به معنای واقعی تحویل دهیاری دهد تا در زمینه نگهداری از این سرمایه احساس مسئولیت شده و اقدام جدی توسط و روستاییان صورت پذیرد چرا که با مشارکت بیشتر روستاییان است که شاهد حفظ این سرمایه ملی خواهیم بود .

وی در پایان با اشاره به این نکته که تغییر در چهره روستاهای استان و سامان یافتن آن ها که هم اکنون در سطح استان قابل مشاهده است نشان از زحمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان دارد که شایسته تقدیر میباشد .

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group