امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

دفتر فنی و مطالعات امور عمرانی

تهیه طرح هادی روستایی

کلیه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان با توجه به جدول پیوستی دارای طرح هادی روستایی می باشد .

تهیه طرح ساماندهی فضا و سکونتگاهای روستایی

 بخش زنجانرود از توابع شهرستان زنجان دارای طرح ساماندهی بوده و بدلیل محدودیت اعتبارات برای سایر بخش های استان طرح ساماندهی تهیه نگردیده است.

تهیه طرح بافت با ارزش روستایی

از میان روستاهای استان بر اساس بازدیدهای میدانی صورت گرفته با کارشناس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان و واحد عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  روستای درسجین از توابع شهرستان ابهر بعنوان روستای شاخص جهت  تهیه طرح بافت با ارزش روستایی انتخاب وطرح بافت با ارزش آن توسط مهندسین مشاور ذیصلاح تهیه گردید. لازم به ذکر است روستای شیت از توابع شهرستان طارم نیز در مرحله امکان سنجی به منظور تهیه طرح بافت با ارزش می باشد.

تهیه طرح بهسازی روستاهای نمونه

طرح بهسازی روستاهای نمونه کشور طرحی است که به منظور توسعه کالبدی – اقتصادی مراکز روستایی تهیه می‌گردد  و از طریق ساماندهی فعالیت و بهسازی کالبد روستا به مکانیابی کانونهای فعالیتی منجر شده و زمینه توسعه اشتغال‌زایی را در روستا فراهم می‌آورد.روستاهای مشروحه ذیل در استان زنجان دارای طرح بهسازی نمونه           می باشند

۱-روستای گوزلدره سفلی از توابع شهرستان سلطانیه

۲- روستای سعیدآباد از توابع شهرستان ایجرود

۳- روستای دستجرده از توابع شهرستان طارم

۴- روستاهای ارمغانخانه از توابع شهرستان زنجان و سهرورد از توابع شهرستان خدابنده نیز دارای طرح بهسازی نمونه بوده که در حال حاضر به شهر تبدیل شده اند.

 

 

تهیه طرح مکانیابی و جابجایی روستا

طرح مکان‌یابی بهینه سکونتگاههای روستایی طرحی است که با مطالعه علل جابجایی و بررسی ویژگیهای اجتماعی و اقتصادی روستاییان و ارزیابی محیطی و کالبدی گزینه‌های مکان استقرار جدید، اقدام به تعیین مکان بهینه استقرار و فعالیت روستاهای مورد بررسی می‌نماید.

از میان روستاهای در معرض خطر استان روستاهای مشروحه ذیل درای طرح جابجایی می باشد

۱-روستاهای قشلاق – پالتلو و مرصع از توابع شهرستان زنجان

۲-روستای قمچقای از توابع شهرستان ایجرود

۳-روستاهای حسن آباد چایکندحلب و خلج از توابع شهرستان ماهنشان

۴-روستاهای هندی کندیقشلاق پاوه رودگاوخس قارقلی چم – نوکیان و تازه کند از توابع شهرستان طارم

طرحهای پژوهشی

طرح‌های مطالعاتی و تحقیقاتی فعالیت‌های مطالعاتی و تحقیقاتی در حوزه عمران و توسعه روستایی کشور است که با توجه به نیازهای کنونی و چالش‌های آتی و با بهره گیری از اصول و روش‌های علمی‌به منظور تدوین مبانی نظری و روش شناسی فعالیت‌های عمران روستایی، تعریف فعالیت‌ها و اقدامات جدید و یا توسعه و بهبود فعالیت‌های جاری عمران روستایی به انجام می‌رسد.

از محل یک تا سه درصد اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای استان به استناد بند ۱۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کشور دو طرح پژوهشی با عناوین ذیل در دست مطالعه می باشد.

-برنامه ریزی کالبدی سکونتگاههای روستایی با رویکرد توسعه پایدار و مبتنی بر شیوه مشارکتی

-ارزیابی اثرات اجرای طرح هادی بر بهبود کیفیت زندگی در نواحی روستایی

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group