مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

(خبرگزاری مهر) : پرداخت تسهیلات برای احداث واحدهای بوم گردی در روستاهای زنجان

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: برای احداث واحدهای بوم‌گردی در روستاهای استان زنجان تسهیلات پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سجاد صنعتی منفرد بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران در محل بنیاد مسکن استان زنجان، افزود: بر اساس تفاهم‌نامه سه جانبه بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و استانداری زنجان، تسهیلاتی برای احداث واحدهای بوم‌گردی در روستاها پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه اقامتگاه‌های بوم گردی، فرصتی برای توسعه گردشگری در روستاها به شمار می‌آید، ادامه داد: این تفاهم‌نامه با هدف کمک به حفظ جمعیت در روستاها و تقویت زیرساخت‌ها و فعال‌سازی ظرفیت‌های گردشگری، ایجاد اشتغال پایدار در حوزه گردشگری روستایی، معرفی تولیدات بومی ومحلی جامعه روستایی، به صورتی که بسترسازی عناصر اجرای تورهای گردشگری روستایی فراهم شود، منعقد شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان اظهار کرد: ایجاد اقامتگاه‌های بوم گردی در تقویت زیرساخت‌ها و فعال‌سازی ظرفیت‌های گردشگری، ایجاد اشتغال پایدار، معرفی تولیدات بومی و سوغات محلی جامعه روستایی به گردشگران و معرفی جاذبه‌ها و اماکن دیدنی در روستاها، نقش مهمی دارد.

صنعتی منفرد با بیان اینکه با ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه گردشگری در روستاها و داشتن برنامه مشخص و گسترده، باید به ایجاد فرصت‌های شغلی در جامعه توجه جدی داشت، گفت: بوم گردی و گردشگری به عنوان یکی از منابع درآمد در روستاها به شمار می‌آید و باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرد.

وی اشتغال و توسعه پایدار را یکی از نکات مهم در پایداری جمعیت روستایی وموضوع بوم گردی دانست و افزود: با توجه به لزوم حفظ برخی خانه‌های قدیمی دارای ارزش تاریخی و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها، بنیاد مسکن برای مرمت و بازسازی خانه‌های تاریخی، اقدامات بسیاری انجام داده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان یادآور شد: بنیاد مسکن استان برای احداث واحدهای بوم‌گردی در روستاهای هدف گردشگری، تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی با سود چهار درصد با بازپرداخت ۶۰ ماهه و علاوه بر آن تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی هم با سود پنج درصد با بازپرداخت ۱۲ ساله با احتساب سه سال دوران مشارکت پرداخت می‌شود.

صنعتی منفرد  خاطرنشان کرد: علاوه بر آن سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این استان نیز به متقاضیان احداث بوم‌گردی در روستاها تسهیلاتی پرداخت می‌کند، همچنین برای رونق‌بخشی به این بخش، استانداری نیز در بحث صدور پروانه ساخت این نوع واحدها تسهیلاتی را در نظر گرفته و تحقق این امر، فضایی مناسب را در گسترش بوم‌گردی روستایی در استان فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع گردشگری، اظهار کرد: این موضوع در حالی است که در سطح جهانی موضوع گردشگری طبیعی، در روستاها مورد توجه قرار گرفته و سرمایه‌گذاری آن در کشور و این استان نیز نتایج بهتری را به دنبال دارد که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در بخش‌های مختلف برنامه ششم توسعه، در سطح استان پنج روستای هدف گردشگری و دو روستای دارای بافت با ارزش به تصویب رسیده است.

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group