مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

(خبرگزاری مهر زنجان): سجاد صنعتی منفرد ظهر سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران، در پاسخ به سؤال مهر در خصوص روند اجرای طرح هادی در روستاهای استان زنجان، گفت: استان زنجان ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد که از این تعداد برای ۶۹۶ روستا طرح هادی روستایی تهیه‌شده و قبل از این برای ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان طرح هادی تهیه‌شد ولی با توجه به سرشماری سال ۹۵ و تغییرات جمعیتی روستاها، هم‌اکنون ۹۸ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان دارای طرح هادی هستند.

(خبرگزاری مهر زنجان):  سجاد صنعتی منفرد ظهر سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران، در پاسخ به سؤال مهر در خصوص روند اجرای طرح هادی در روستاهای استان زنجان، گفت: استان زنجان ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد که از این تعداد برای ۶۹۶ روستا طرح هادی روستایی تهیه‌شده و قبل از این برای ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان طرح هادی تهیه‌شد ولی با توجه به سرشماری سال ۹۵ و تغییرات جمعیتی روستاها، هم‌اکنون ۹۸ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان دارای طرح هادی هستند.

وی افزود: از ۷۱۰ روستای استان زنجان که نقشه طرح هادی برای آن‌ها تهیه‌شده در ۳۷۴ روستا، این طرح به مرحله اجرا رسیده که ۵۳ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان را شامل می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: زنجان از حیث تهیه و اجرای طرح‌های هادی جزو استان‌های پیشرو کشور است.

صنعتی منفرد به مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی استان زنجان اشاره کرد و گفت: استان زنجان ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد مسکونی روستایی دارد که از این تعداد ۴۶ هزار و ۸۳۶ واحد مقاوم‌سازی شده که معادل ۵۱ درصد است.

وی اظهار کرد: این تعداد واحد مسکونی از سال‌های ۸۴ تا ۹۶ مقاوم شده است و  فعالیت‌های بازسازی و مسکن روستایی شامل سه بخش بهسازی مسکن روستایی، نظارت و ارزیابی مسکن روستایی و بازسازی با هدف مقاوم‌سازی مسکن روستاییان است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی، تسهیلات بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی، طرح نظام فنی روستایی و بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی غیر مقاوم از فعالیت‌های بنیاد مسکن در روستاها است.

صنعتی منفرد تأکید کرد: اعطای تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی با کارمزد ۵ درصد تا سقف ۲۵ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر است و این نهاد در راستای محرومیت‌زدایی نسبت به مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی استان زنجان تأکید دارد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group