امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: تقویت بوم گردی در سطح روستاها موجب جذب گردشگر می شود

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری زنجان): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان،در جمع خبرنگاران … اظهار کرد: با احیای بافت با ارزش و اجرای طرح های هادی روستایی با رویکرد گردشگری می توان فرصت های جدیدی در راستای توسعه اقامتگاههای بوم گردی ایجاد نمود که خوشبختانه بنیاد مسکن استان در این راستا گام های ویژه ای برداشته است.
سجاد صنعتی منفرد با بیان اینکه، با ایجاد اقامتگاه های بوم گردی و مرمت بافت های با ارزش روستایی در راستای جذب گردشگر، شاهد افزایش تعداد گردشگران در این مناطق خواهیم بود، خاطر نشان کرد: افزایش درآمد، ایجاد فرصت‌های شغلی، توسعه راه‌ها و حفظ مکان‌های قدیمی و تاریخی تنها بخشی از خصوصیت صنعت گردشگری و بوم گردی است که با گسترش آن، بدون شک شاهد توسعه برخی مناطق محروم روستایی خود خواهیم بود.
وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، تصریح کرد: این تفاهم نامه با هدف کمک به حفظ جمعیت در روستاها و تقویت زیرساخت‌ها و فعال‌سازی ظرفیت‌های گردشگری منعقد شده است.
صنعتی منفرد یادآور شد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با ارائه خدمات فنی در زمینه نظارت فنی و تهیه نقشه ها توسط تشکیلات نظام فنی روستایی، تهیه نقشه های اجرایی در مرمت و مقاوم سازی واحد های بوم گردی، پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان احداث این واحد ها، بهسازی و ساماندهی سیمای بافت روستاهای منتخب و ارائه الگو های معماری بومی متناسب با اعتبارات و مطالعات طرح های هادی روستایی در مناطق مورد نظر و هدف که مورد تایید کمیته راهبری باشد از محل اعتبارات مصوب استانی و ملی در این طرح مشارکت فعال دارد.
وی تصریح کرد: برای احداث واحدهای بوم‌گردی در روستاهای هدف گردشگری، تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی با سود چهار درصد با بازپرداخت ۶۰ ماهه و علاوه بر آن تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی هم با سود پنج درصد با بازپرداخت ۱۲ ساله با احتساب سه سال دوران مشارکت پرداخت می‌شود.
مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اینکه، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز تسهیلات ویژه‌ای برای احداث واحدهای بوم‌گردی در نظر گرفته است، خاطر نشان کرد: همچنین برای رونق‌بخشی به این بخش، استانداری نیز در بحث صدور پروانه ساخت این نوع واحدها تسهیلاتی را در نظر گرفته و تحقق این مهم، فضایی مناسب را در گسترش بوم‌گردی روستایی در استان فراهم می‌کند.
صنعتی منفرد یادآور شد: در حال حاضر تعداد درخواست های رسیده برای دریافت تسهیلات فوق الذکر به کمیته ۸۶ مورد است و ۴۹ مورد از این تعداد در کمیته مشترک مصوب شده است.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group