امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:با شناسایی استعدادهای منطقه ای، می توان از ظرفیت های توسعه روستاها استفاده کرد

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری): سجاد صنعتی‌منفرد پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در تمامی ابعاد اقدامات خود درباره عمران و آبادانی روستاها، موضوع کلان توسعه پایدار روستایی را که عبارت از وحدت میان ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی به منظور بالا بردن سطح معیشت و بهبود زندگی روستاییان می‌باشد را مورد توجه قرار داده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: بهبود وضعیت معیشتی مردم در مناطق کمتر توسعه یافته در گرو بهبود وضعیت اقتصادی آن مناطق بوده و در کل باید گفت، توسعه روستایی وقتی محقق می‌شود که بتوانند از همه برکات و آثار توسعه نیز بهره‌مند شوند.
وی تصریح کرد: توسعه روستاها نه تنها یک بحث حاشیه‌ای و ساده نیست بلکه توسعه ملی هر کشوری در گرو توسعه روستایی آن کشور بوده و یک بحث مهم و حیاتی به شمار می‌آید، لذا در جهت توسعه پایدار ملی، هر کشوری نیازمند توسعه روستاها و توجه به روستا و روستایی است.
صنعتی‌منفرد با بیان اینکه، توسعه روستایی، راهبردی برای بهبود زندگی اجتماعی و اقتصادی روستاییان و تلاشی همه جانبه برای کاهش فقر است که این امر با افزایش تولید و ارتقای بهره‌وری در محیط روستایی میسر می‌شود، اظهار کرد: توسعه روستایی یا نوین‌سازی جامعه روستایی باید جامعه را از انزوای سنتی بیرون آورده و با اقتصاد ملی عجین سازد، به همین لحاظ توسعه روستایی تلاشی فراگیر است که به محدوده یک بخش خلاصه نمی‌شود و همه بخش‌ها و زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی، فیزیکی و … توسعه را در برمی‌گیرد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه طی چند سال اخیر خدمات قابل توجهی در راستای بهبود زندگی روستاییان از سوی این نهاد ارائه شده و موجب گشته، پایداری فضاهای روستایی در ابعاد مختلف، نقش موثری در توسعه منطقه‌ای و ملی داشته باشد، خاطر نشان کرد: باید با شناسایی استعدادهای منطقه‌ای، ظرفیت‌های توسعه روستایی را مورد بهره‌وری قرار داد و به توسعه منطقه‌ای پرداخت.
وی ادامه داد: نظر به جایگاهی که روستا و روستانشین در پویایی اقتصاد کشور، از قبیل کمک به رشد اقتصادی، کنترل نرخ تورم، افزایش نرخ اشتغال و فعالیت دارد به طور ویژه در تولید کالاهای اساسی و استراتژیک نیز موثر است و می‌تواند بستر مناسبی برای تولیدات کشاورزی، دامی، صنعتی و خدماتی، حفظ محیط زیست و امنیت را فراهم کند.
وی تأکید کرد: توسعه و عمران روستاها و توجه به روستاییان از اهداف بزرگ انقلاب اسلامی است که باید بیش از پیش به این امر مهم اهتمام داشت و به طور یقین برگزاری جلسات علمی و تخصصی در زمینه توسعه پایدار کالبدی فضای روستایی اقدام موثر و مطلوبی در راستای همفکری و همگرایی نظرات و آرای صاحب‌نظران و متخصصان در این بخش‌ها است که حاصل آن می‌تواند در تدوین چارچوب‌های لازم در راستای حرکت به سوی اهداف توسعه روستایی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

لینک خبر: 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group