امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:ترویج اصول فنی ساختمان سازی و رشد آگاهی عمومی، از اهداف اصلی نظام فنی روستایی است

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از فعالیت ۱۳۴ ناظر نظام فنی روستایی در این استان به منظور نظارت بر ساخت و سازهای روستایی خبر داد و گفت: هم اکنون ۱۱ دفتر فنی و مهندسی نیز برای طراحی واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان فعال است.

گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سجاد صنعتی‌منفرد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نظام فنی روستایی در سال ۱۳۸۲ با هدف نظارت بر ساخت و سازهای روستایی به صورت اصولی و ترویج فرهنگ مقاوم‌سازی تشکیل شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از فعالیت ۱۳۴ ناظر نظام فنی روستایی در این استان به منظور نظارت بر ساخت و سازهای روستایی خبر داد و گفت: هم اکنون ۱۱ دفتر فنی و مهندسی نیز برای طراحی واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان فعال است.

وی با بیان اینکه ناظران نظام فنی روستایی به عنوان بازوان توانمند این بنیاد، با ترویج اصول فنی ساختمان‌سازی و رشد آگاهی عمومی‌، فرهنگ مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی را ترویج  می‌کنند، افزود: توجه به لزوم ساخت واحدهای مسکونی مقاوم و امن در مقابل خطرات حوادث طبیعی، ضرورت تشکیل یک نظام کنترلی در ساخت و سازهای روستایی برای دستیابی به مسکن روستایی مقاوم و نیز اهمیت مسکن روستایی در رشد و توسعه پایدار کشور از جمله اقدامات مثبتی است که در نتیجه فعالیت ناظران رخ می‌دهد.

صنعتی‌منفرد افزود: هدایت بافت فیزیکی روستاها و بهسازی محیط زیست و سکونت‌گاه‌های روستایی براساس طرح‌های هادی روستایی، بالا بردن کیفیت ساخت و سازهای روستایی، استفاده صحیح از مصالح مقاوم و استاندارد،  شناسایی، به کارگیری و ساماندهی نیروهای انسانی بومی‌مستعد در فن ساختمان‌سازی روستایی، بالا بردن سطح دانش فنی و اجرایی ناظرین با آموزش علمی‌ و عملی مستمر نیز از اهم فعالیت نظام فنی روستایی است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه از راه‌های مقابله با سوانح، ساخت مسکن مقاوم است، ادامه داد:  بنیاد مسکن استان با ترویج مقاوم سازی و افزایش آگاهی روستائیان برای بالا بردن کیفیت و اهمیت مکان ساخت بناها توانسته گام‌های موثری در راستای ترویج فرهنگ مقاوم سازی در روستاها بردارد.
وی با اشاره به اینکه جمع‌آوری پرونده‌های متقاضیان برای پرداخت تسهیلات بانکی، دقت در طراحی نقشه‌ها، نظارت مستمر بر ساخت و سازها، ارائه راه‌های سهولت در اجرا، صرفه جویی در مصرف انرژی، رعایت حریم و معابر و تشویق برای استفاده از مصالح مرغوب در ساخت و سازها، از وظایف مهم اعضای نظام فنی روستایی است.
صنعتی منفرد گفت: در حال حاضر ساخت و سازهایی که از طریق دریافت تسهیلات بهسازی مسکن روستایی در روستاها انجام می‌شود طبق ساز و کارهای تعریف شده بوده و مقاوم است.

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group