مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری زنجان): افتتاح ۲۰ پروژه مقاوم‌سازی و بهسازی مسکن شهری و روستایی توسط بنیاد مسکن زنجان

(خبرگزاری فارس و استانداری زنجان): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: همزمان با ایام‌الله دهه فجر، ۲۰ پروژه از سوی بنیاد مسکن استان در راستای مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی و شهری به صورت نمادین در همه شهرستان‌ها افتتاح می‌شود.

سجاد صنعتی منفرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با بیان اینکه اولویت بنیاد مسکن در حوزه روستایی توجه به مقاوم‌سازی مسکن روستائیان است، اظهار کرد: بنیاد مسکن استان برای مقابله با تهدید سوانح طبیعی، عملیات پیشگیری پیش از وقوع سانحه را با اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی سکونتگاه‌های آسیب‌پذیر روستایی و همچنین بازسازی مناطق سانحه‌دیده، پس از وقوع سانحه همواره در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به اعطای تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی شهری و روستایی به تعداد ۴۳ هزار و ۲۰۰ فقره در سطح استان اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن استان، با ارائه تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن هم سو با اهدافی چون احداث مسکن مقاوم و با دوام روستایی، تلاش در حفظ هویت معماری بومی مسکن روستایی، تامین مسکن متناسب با نیاز روستاییان، حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها را دنبال می‌کند، به طوری که در این راستا تسهیلاتی با کارمزد ۵ درصد تا سقف ۲۵ میلیون تومان به روستاییان پرداخت می‌شود.

وی در زمینه وضعیت مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی استان، گفت: در سطح استان زنجان ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد مسکونی روستایی شناسایی شده است که می‌توان گفت،  تاکنون بیش از  نیمی از واحدهای مسکونی روستایی استان بیش از ۴۸ هزار واحد در مقابل زلزله مقاوم‌سازی شده‌اند که امیدواریم با ترویج فرهنگ مقاوم سازی ساخت و سازها در مناطق روستایی، این میزان افزایش یابد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group