امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری):مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:تعامل مطلوب بنیاد مسکن و دهیاری‌ها، روند توسعه روستاها را سرعت بخشیده است

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری):مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:تعامل مطلوب بنیاد مسکن و دهیاری‌ها، روند توسعه روستاها را سرعت بخشیده است

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه تعامل مطلوب بنیاد مسکن و دهیاری‌ها، روند توسعه روستاها را سرعت بخشیده است؛ گفت: ارائه تسهیلات عمومی به روستاییان، تقویت روند توسعه اجتماعی و کشاورزی، کنترل روند مهاجرت از روستاها با کمک دهیاری‌ها ممکن می‌شود.
سجاد صنعتی‌منفرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: امروزه یکی از راهبردهای موثر در توسعه همه جانبه و خود پایدار نواحی روستایی، استفاده از مشارکت و توانمندی‌های دهیاران و روستائیان برای عمران و توسعه مناطق روستایی در همه ابعاد بوده است که بنیاد مسکن استان، با برنامه‌ریزی صحیح و همکاری دهیاری‌ها، توانسته روند توسعه روستاها را در سطح استان سرعت بخشد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه، با عملکرد مطلوب دهیاری‌ها می‌توان در راستای توسعه پایدار روستایی به ویژه اوضاع کالبدی – فیزیکی روستا گام برداشت، اظهار کرد: دهیاران به عنوان نهادهای مردمی و محلی که مدیریت روستاها را برعهده دارند، می‌توانند با مدیریت و اجرای برنامه‌های مختلف آموزشی و توسعه زیرساخت‌های لازم، کمک به جذب منابع مالی کنند و در توسعه کارآفرینی در روستاها، نقش اساسی ایفا کنند. 
وی دهیاران را پل ارتباطی بین مردم و دولت دانست که با انتقال مسائل و مشکلات حوزه کاری خود به مسؤولان می‌توانند در توسعه مناطق روستایی موثر باشند و خاطر نشان کرد: ارائه تسهیلات عمومی به روستاییان، تقویت روند توسعه اجتماعی و کشاورزی، کنترل روند مهاجرت از روستاها، حفظ امکانات زیربنایی احداث شده در این مناطق، با کمک و همکاری دهیاری‌ها امکان‌پذیر است. 
صنعتی منفرد با اشاره به متفاوت بودن شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هر روستا، یاد آور شد: اقدامات و برنامه‌ریزی مناسب از سوی بنیاد مسکن استان در سطح روستاها، زمینه توسعه اجتماعی و اقتصادی و ایجاد رفاه و آسایش در این مناطق را به دنبال داشته است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خاطر نشان کرد: این نهاد در کنار توجه به زیباسازی و استحکام بناهای روستایی، نقش ارزنده‌ای در حفظ هویت و اصالت روستاها و توسعه اقتصادی پایدار آنها ایفا کرده است؛ به طوری که طی سال‌های اخیر با مشارکت دهیاری‌ها، در زمینه اجرای طرح‌های هادی به ویژه آسفالت‌ریزی معابر روستایی  و بهسازی مسکن روستایی گام‌های اساسی در سطح روستاهای استان برداشته است.
وی تصریح کرد: دهیاران باید با تعامل و همکاری با اعضای شورای روستا، ریش سفیدان و جامعه روستایی را با استفاده از قابلیت‌های طبیعی و امکانات آب و خاک در چارچوب اهداف و ابعاد توسعه پایدار حرکت کنند که امروزه نقش و اهمیت دهیاری‌ها در حفاظت از محیط زیست، بهبود سیستم مدیریت پسماندها، جذب مشارکت‌های مردم در زمینه آبادانی بر کسی پوشیده نیست، به طوری که اجرای طرح‌های عمرانی در سال‌های اخیر از سوی بنیاد مسکن استان و مشارکت دهیاران در روستاها، این امر را به خوبی اثبات کرده است.
 
 
 
 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group