امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری):مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خبر داد: احداث بیش از ۱۲۰ واحد مسکونی شهری و روستایی برای طلاب در زنجان

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری): سجاد صنعتی‌منفرد صبح امروز در جلسه مشترک با معاون مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور بر ظرفیت بالای بنیاد مسکن در زمینه تامین مسکن برای طلاب اشاره و اظهار کرد: تامین و واگذاری مسکن ویژه طلاب یکی از برنامه‌ها و اقدامات مهم این نهاد انقلابی به شمار می‌آید، به طوری که در این راستا تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و بنیاد مستضعفان منعقد شده است.

سجاد صنعتی‌منفرد افزود: سهمیه استان زنجان در تفاهم‌نامه تامین مسکن برای طلاب ۱۱ مورد بود که با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده تاکنون ۱۰۴ واحد مسکونی شهری برای این قشر از سوی بنیاد مسکن استان و با مشارکت بنیاد مستضعفان و مرکز خدمات حوزه علمیه احداث شده است.

وی یادآور شد: تاکنون ۲۰ واحد مسکونی روستایی نیز برای طلاب با کمک حساب ۱۰۰ امام(ره)، بنیاد مستضعفان و مرکز خدمات حوزه علمیه احداث و به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه دستگاه‌های مرتبط از جمله اداره راه و شهرسازی در اجرای این پروژه‌ها و تامین زمین برای ساخت مسکن ویژه طلاب نقش مهمی داشته‌اند، افزود: با تعامل مناسب بین این دو دستگاه  بحث تامین زمین این پروژه در راستای ساخت مسکن ویژه طلاب از سوی اداره راه و شهرسازی استان صورت گرفته است.

وی بر اعتبارات بلاعوض تفاهم‌نامه طلاب روستایی اشاره کرد و افزود: بر اساس این تفاهم نامه ۳۰ میلیون ریال از سوی بنیاد مسکن استان، ۳۰ میلیون ریال از سوی بنیاد مستضعفان و ۵۰ میلیون ریال نیز از سوی مرکز خدمات حوزه علمیه به صورت بلاعوض پرداخت می شود.

صنعتی‌منفرد ادامه داد: تاکنون مبلغ پرداختی از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برای کمک به طلاب  ۷۸۰ میلیون ریال بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خاطر نشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای هر یک از متقاضیان واجد شرایط در مناطق روستایی تا سقف ۱۸ و ۲۵ میلیون تومان وام از محل طرح تسهیلات بهسازی مسکن روستایی و مبلغ ۳۰ میلیون ریال بلاعوض از محل حساب ۱۰۰ امام(ره) اختصاص داده است.

صنعتی‌منفرد  با بیان اینکه، با هم‌افزایی و تعامل مطلوب بین دستگاه‌های مرتبط می‌توان  خدمات مناسب‌تری را در راستای  تامین مسکن و استفاده طلاب از تسهیلات ویژه در این زمینه ارائه کرد، گفت: با همکاری و تعاملات ویژه با بنیاد مستضعفان و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه می‌توان گام‌های موثرتری در زمینه حل مشکلات این قشر از جامعه برداشت.

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group