مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری):مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: اجرای طرح هادی در زنجان، ۱۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری است

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری):

سجاد صنعتی‌منفرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان متولی طرح‌های توسعه روستایی به ویژه با تهیه و اجرای طرح‌های هادی روستایی نقش بسزایی در امر توسعه همه جانبه روستاها استان داشته، به طوری که میانگین اجرای طرح هادی روستایی در سطح کشور ۴۲ درصد و در استان زنجان ۵۲٫۷ است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: امروزه یکی از مهمترین مشکلات، مهاجرت روستائیان و افزایش حاشیه‌نشینی در شهرها است که تبعات منفی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به همراه دارد، بنابراین همکاری دهیاران با  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان موجب شده گام‌های موثری را در راستای بهبود وضعیت کلان جامعه روستایی همراه با بسترسازی مناسب برای بهبود وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برداشته شود.

وی با بیان اینکه، امروزه توسعه روستاها با اجرای طرح هادی شتاب می‌گیرد، خاطر نشان کرد: در طرح هادی روستایی اهداف زیادی دنبال می‌شود که از جمله آن ایجاد زمینه توسعه و عمران روستایی، تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات مختلف و… است.

صنعتی‌منفرد گفت: با توجه به ضرورت گسترش روستاها برای رفاه حال روستائیان و جلوگیری از مهاجرت جوانان روستایی، اهمیت اجرای این طرح هر روز بیشتر نمایان می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه در چارچوب این طرح، ایجاد و یا اصلاح شبکه معابر به عنوان یکی از مهمترین مقوله‌های اساسی طرح محسوب گشته و با مشارکت روستائیان به اجرا می رسد، تصریح کرد: تهیه طرح‌های هادی روستایی، یکی از مسیرهای مهم تحقق توسعه محلی است که با مشارکت جامعه محلی و برمبنای ظرفیت سازی و توانمند سازی اجتماعات روستایی صورت می‌گیرد، بنابراین در چارچوب نظام برنامه‌ریزی‌، برای پاسخگویی به نیازهای متفاوت روستائیان و به ویژه هدایت توسعه کالبدی روستا، طرح‌های هادی روستایی مورد توجه قرار گرفته است.

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group