امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

( خبرگزاری فارس و کانال استانداری):بازنگری طرح هادی روستایی در ۴۲ روستای استان زنجان در سال ۹۶

( خبرگزاری فارس و کانال استانداری): سجاد صنعتی‌منفرد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح هادی روستاها در دوره ۱۰ ساله و پس از تهیه آن بازنگری می‌شود تا نیازهای جدید برای توسعه روستا شناسایی شود که باید گفت طبق بررسی‌های به عمل آمده طرح هادی ۱۹۰ روستا نیازمند بازنگری است.
وی ادامه داد: بازنگری طرح هادی روستایی طرحی است که پس از اتمام دوره ۱۰ ساله طرح هادی مصوب قبلی روستا و یا بر اساس ضرورت‌های مختلف قبل از ده سال(از قبیل اصلاح متعدد محدوده روستا یا اضافه شدن بیش از ۱۰ درصد به مساحت محدوده روستایی به درخواست نهادها و دستگاه‌های مسوول و … منوط به تامین اعتبار مورد نیاز) تهیه می‌شود.
صنعتی‌منفرد با بیان اینکه این طرح با بررسی میزان تحقق پذیری پیشنهادات طرح هادی قبلی روستا در ابعاد محیطی، جمعیتی، اقتصادی، کالبدی و ضوابط و مقررات، ضمن شناسایی و تحلیل علل تحقق‌پذیری و یا عدم آن و با در نظر گرفتن مصوبات طرح‌های فرادست، پیشنهادات لازم را برای اصلاح محدوده و شبکه ارتباطی، میزان و مکان گسترش آتی روستا و نحوه استفاده از زمین برای عمکردهای مختلف از قبیل مسکونی، خدماتی و … را ارائه می‌کند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اظهار کرد: با توجه اینکه، طرح هادی یک طرح مبتنی بر نیازهای مردم و پویا است، همواره پس از دریافت بازخوردهای مردمی در طی گذر زمان و به وجود آمدن نیازهای جدید مسائلی همچون توسعه طرح کاربری‌های مورد نیاز و … با توجه به تغییرات جمعیتی یکی از فاکتورهای مهم به شمار می‌آید.
صنعتی منفرد یادآور شد: بنیاد مسکن با اجرای طرح هادی در روستاها تلاش دارد تا با تعامل و همکاری دهیاران و اعضای شورای اسلامی در راستای توسعه و تقویت روستا ها گام بردارد.
وی  با بیان اینکه، روستاها نقش مهمی در توسعه کشور دارند که با اجرای طرح هادی زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی در سطح استان نیز فراهم شده است، افزود: رفع محرومیت مناطق روستایی، ارتقای سطح و کیفیت زندگی روستائیان و ایجاد اشتغال و بهره‌وری می‌توان، به توسعه روستایی دست یافت.

 

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group