مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

خبرگزاری فارس ): مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان:میانگین اجرای طرح هادی در روستاهای زنجان بالاتر از نرم کشوری است

(خبرگزاری فارس ): مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان:میانگین اجرای طرح هادی در روستاهای زنجان بالاتر از نرم کشوری است

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان؛ سجاد صنعتی منفرد سه‌شنبه شب در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات بنیاد مسکن در حوزه عمران روستایی اظهار کرد: از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان طبق سرشماری سال ۹۵ طرح هادی برای ۶۹۶ روستای طرح هادی تهیه شده است. 

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان افزود: همچنین برای ۵۵ روستای زیر ۲۰ خانوار استان زنجان نیز طرح هادی تهیه شده است.

وی با اشاره به اینکه از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان طرح هادی در ۳۶۲ روستای استان اجرا شده است؛ گفت: این آمار نشان از اجرای طرح هادی در ۵۱ درصد روستاهای زنجان دارد.

صنعتی منفرد با بیان اینکه میانگین اجرای طرح هادی روستایی در سطح کشور ۴۲ درصد است؛ بیان کرد: در استان زنجان این آمار ۵۱ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان اضافه کرد: برنامه‌ریزی برای اجرای ۱۵۰ پروژه طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان در سال‌جاری در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه صدور سند مالکیت روستایی و شهری تا کنون برای ۶۲ هزار و ۳۲۶ واحد مسکونی روستایی سند مالکیت صادر شده است؛ افزود: تا کنون برای ۶ هزار و ۲۲۹ واحد مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر سند مالکیت صادر شده است.

صنعتی منفرد با اشاره به اینکه در مجموع برای ۶۸.۲۹ درصد واحدهای مسکونی روستایی سند مالکیت صادر شده است؛ اضافه کرد: طی برنامه ششم توسعه صدور اسناد مالکیت برای مابقی واحدهای مسکونی در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود تعداد ۲ هزار و ۵۸۴ جلد سند مالکیت روستای و شهری در سال‌جاری صادر شود.

وی در ادامه از احیای بافت با ارزش روستای (درسجین) شهرستان ابهر خبر داد و افزود: آغاز عملیات اجرایی احیای بافت با ارزش روستای (قلعه) شهرستان زنجان نیز آغاز شده است.

صنعتی‌منفرد از تهیه طرح روستاهای دارای بافت‌های با ارزش به تعداد هفت روستا در سطح استان خبر داد و گفت: روستای درسجین و قلعه مصوب شده و پنج روستای (قوزلو) و (خورجهان) و (انجلین) و (جزیمق) و (لار) مصوب دفتر مرکزی است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان از بازنگری طرح هادی روستایی در ۱۷۹ روستا از ابتدا تا کنون خبر داد و اظهار کرد: احداث و بهره‌برداری از ۶۲ خانه عالم از ابتدا تاکنون نیز دیگر برنامه اداره کل بنیاد مسکن استان زنجان است.

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group