امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

(خبرگزاری فارس زنجان): سجاد صنعتی‌منفرد ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران گزارشی از وضعیت مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی استان ارائه کرد و اظهار داشت: کل واحدهای روستایی استان زنجان ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد است که از این تعداد ۴۶ هزار ۸۳۶ واحد مقاوم‌سازی شده است.

(خبرگزاری فارس زنجان): سجاد صنعتی‌منفرد ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران گزارشی از وضعیت مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی استان ارائه کرد و اظهار داشت: کل واحدهای روستایی استان زنجان ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد است که از این تعداد ۴۶ هزار ۸۳۶ واحد مقاوم‌سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه میزان واحدهای مقاوم‌سازی شده برابر با ۵۱ درصد از کل واحدهای مسکونی است، گفت: این میزان واحد طی سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۶ مقاوم‌سازی شده است.

وی تصریح کرد: فعالیت‌های بازسازی و مسکن روستایی شامل سه بخش بهسازی مسکن روستایی، نظارت و ارزیابی مسکن روستایی و بازسازی و سوانح با هدف مقاوم‌سازی مسکن روستاییان است که در این راستا تسهیلات ویژه‌ای برای مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در نظر گرفته شده است.

صنعتی‌منفرد در ادامه به اهم فعالیت‌های حوزه بازسازی و مسکن روستایی این نهاد اشاره کرد و گفت: طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی، تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی، طرح نظام فنی روستایی و دفاتر روستایی و بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از سوانح طبیعی از جمله‌ فعالیت‌های بنیاد مسکن در روستاهاست.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اعطای تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی با کارمزد ۵ درصد  تا سقف ۲۵ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، گفت: ساخت مسکن برای خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول روستایی در سطح استان ۶۹ واحد مسکونی و ساخت مسکن روستایی برای طلاب در سطح استان ۲۰ واحد مسکونی نیز از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در روستاها است.

وی همچنین از تشکیل نظام فنی و مهندسی روستایی با توجه به وضعیت و ظرفیت‌های موجود روستاها با تعداد ۱۳۴ ناظر فنی دارای صلاحیت برای نظارت بر ساخت و سازهای روستایی خبر داد و گفت: از دیگر اقدامات صورت گرفته نیز تشکیل ۱۱ دفتر فنی و مهندسی دیگر برای طراحی واحدهای مسکونی روستایی است.

صنعتی‌منفرد احداث ۸۴ واحد مسکونی خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول  روستایی با کمک حساب ۱۰۰ امام (ره)، بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی را نیز از دیگر فعالیت‌های بنیاد مسکن عنوان کرد و افزود: اعطای تسهیلات  طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی با کارمزد ۵ درصد  تا سقف ۲۵ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و و شهرهای زیر۲۵ هزار نفر نیز از دیگر فعالیت‌های بنیاد مسکن استان است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: تهیه و اجرای طرح‌های هادی روستایی، صدور اسناد مالکیت املاک روستایی و شهری شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، ارائه خدمات فنی صدور پروانه ساختمان روستایی، طرح بهسازی بافت باارزش روستایی، تملک و واگذاری زمین روستایی طرح تعیین محدوده روستا و طرح بهسازی روستاهای نمونه و طرح روستای هدف گردشگری نیز از دیگر فعالیت‌هایی است که توسط بنیاد مسکن در روستاها انجام شده است

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group