مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

(خبرگزاری فارس): رئیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی کشور :پایان تعمیر منازل مسکونی آسیب دیده در سال گذشته/ خانه محرومان یک‌ساله ساخته می‌شود

رئیس سازمان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: سال گذشته به ۳ هزار واحد مسکونی خسارت وارد شد که امروز پایان بازسازی این واحدها را اعلام می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، علیرضا تابش در شورای مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با اشاره به اینکه در سال گذشته بارندگی‌های زیادی روی داد و منازل مسکونی روستایی را دچار آسیب کرد، اظهار کرد: در این ایام به ۳ هزار واحد مسکونی خسارت وارد شد که امروز خوشبختانه پایان بازسازی این واحدها را اعلام می کنیم.

رئیس سازمان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در زمینه مسکن روستایی اقدامات خوبی انجام شده است، عنوان کرد: ۵۰ درصد منازل روستایی مقاوم‌سازی شده و بیش از ۵۰ هزار واحد از بیش از ۹۰ هزار واحد بازسازی شده است.

وی با بیان اینکه مسکن محرومان از ابتکارات دولت است که با وجود مشکلات و درگیری‌ها در استان‌های مختلف با حضور مسؤولان آغاز شده است، بیان کرد: در هر استان با افتتاح نخستین واحد مسکن محرومان تعداد واحدهای تحویلی اعلام می‌شود.

تابش خاطر نشان کرد: هزینه ساخت واحدهای محرومان به صورت وام بلاعوض یا وام بدون بهره خواهد بود.

رئیس سازمان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در مجموع در کل استان‌ها ساخت ۵۶ هزار و ۹۴۰ واحد روستایی و شهری کوچک در قالب مسکن محرومان آغاز شده است، ادامه داد: این واحدها در ۱۶ استان ساخته می‌شود.

وی گفت: در حاشیه سه شهر ساخت ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی محرومان آغاز شده است.

تابش با بیان اینکه مسکن محرومان یک ساله باید به پایان برسد، گفت: شاهد افتتاح بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی محرومان در کشور هستیم.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group