امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

(خبرگزاری فارس) : توسعه مطلوب با اجرای عدالت ممکن است

(خبرگزاری فارس) : توسعه مطلوب با اجرای عدالت ممکن است

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به انجام حملات مختلف از سوی دشمنان برای نسل‌کشی مسلمانان گفت: امروز جمعیت مسلمان‌ها بزرگ است و در برگیرنده یک چهارم جمعیت جهان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در بازدید از اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از یادگاران امام راحل است.

وی با اشاره به اینکه مقاوم‌سازی در استان زنجان کمی با ۱۰۰ درصد فاصله دارد که باید در این زمینه تلاش بیشتری شود، گفت: البته در حوزه طرح هادی فعالیت خوبی صورت گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان در مقوله خدمات استان آخر است، تصریح کرد: آمار سایر استان‌ها نشان دهنده این است که اشتغال آنها بسیار بیشتر است.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه باید تلاش شود که بستر و زمینه‌ای ایجاد شود که بحث اشتغال و همچنین معرفی استان به شکل جدی‌تری دنبال شود، افزود: برخی از استان‌ها مقدار شاخص گردشگری ندارند، ولی از ظرفیت‌های موجود خیلی بهتر از استان زنجان استفاده کرده‌اند.

وی وجود سلطانیه را یکی از ظرفیت‌های مهم برای استان زنجان عنوان کرد و گفت: البته کسی مقصر نیست، اما آنچه مسلم است ما آنطور که باید و شاید نتوانسته‌ایم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه ساماندهی محیط روستایی یک خدمت ارزشمند برای فعالان این عرصه محسوب می‌شود، تصریح کرد: ما بیش از ۱۰ میلیون جوان تحصیل کرده دانش آموخته داریم، در صورتی که برخی از این رشته‌ها بازار کار ندارد، از همین رو باید بازتعریف خوبی از رشته‌ها داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه اقدامات قابل توجهی در گسترش این رشته‌ها صورت گرفته است، افزود: البته با توجه به شتاب دنیا کم است، ولی بازهم اقدامات مثبت متعددی در این زمینه انجام گرفته است.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: بنیاد مسکن استان در اجرای طرح های هادی، مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی، صدور اسناد مالکیت روستایی و احداث واحدهای مسکونی در سطح استان برای اقشار کم درآمد، موفق عمل کرده است .  
وی با بیان اینکه، استان زنجان ظرفیت‌های بسیاری در حوزه گردشگری دارد، ادامه داد: با ایجاد بسترهای لازم در حوزه گردشگری، می توان گام های موثری در راستای جذب گردشکر و درآمد زایی در سطح استان برداشت که خوشبختانه بنیاد مسکن استان در شناسایی روستاهای هدف گردشگری و تهیه طرح بافت های با ارزش روستایی عملکرد مطلوبی داشته است.

وی همچنین به حمله دیروز آمریکا به سوریه اشاره کرد و افزود: در برابر این حمله مجامع بین‌المللی گروه حقیقت یاب به سوریه فرستادند و گفت: سه کشور ۱۲۰ موشک به این کشور زده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه علت این حملات فقط به خاطر این است که سوریه مسلمان است، گفت: این دین دین حقی است و مطابق با فطرت انسان‌ها و در حال توسعه است.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به جنایات در غرب آسیا، میانمار و … گفت: با این حال امروز جمعیت مسلمان‌ها بزرگ است و در برگیرنده یک چهارم جمعیت جهان است.

وی با اشاره به اینکه توسعه مطلوب با اجرای عدالت ممکن است، تصریح کرد: البته توسعه عدالت نیز با اجرای خدمات متناسب و شایسته عملیاتی است.

 

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group