مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

خبرگزاری شبستان و کانال استانداری زنجان): مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در راستای توسعه پایدار و رونق اقتصادی روستاها

(خبرگزاری شبستان و کانال استانداری زنجان):ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در راستای توسعه پایدار و رونق اقتصادی روستاها

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، سجاد صنعتی منفرد، مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان امروز( ۲۰ (تیر) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اقامت های بوم گردی در راستای توسعه پایدار و رونق روستاها ایجاد می شود.

 

وی به تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی و سود چهاردرصدی با بازپرداخت ۶۰ ماهه برای ساخت واحدهای بوم گردی اشاره کرد و ادامه داد: علاوه برآن تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی با سود پنج درصد با بازپرداخت ۱۲ ساله با احتساب سه سال دوران مشارکت به متقاضیان پرداخت می‌شود.

 

این مقام مسوول به تغییر سبک زندگی مردم و اشباع شدن جاذبه های پربازدید اشاره کرد و گفت: از اینرو گردشگران علاقمند به سفر در محیط های روستایی و مناطق بکر دارند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: تمایل گردشگران به سفر در این مناطق موجب شده است تا فعالیت های بوم گردی افزایش یابد.

 

صنعتی منفرد تثبیت جمعیت روستاهای استان و همچنین توسعه گردشگری در منطقه را از مزایای بوم گردی عنوان کرد و افزود: حفظ و گسترش مشاغل در روستاها، ایجاد کسب‌وکارهای جدید، بهبود وضعیت حمل‌ونقل، فرصت‌های جدید برای افراد و پایداری محیط‌زیست از دیگر مزایای این طرح است.

 

این مقام مسوول به جاذبه های موجود در اقامتگاه های بوم گردی برای گردشگران اشاره کرد و گفت: به همین منظور تفاهم‌نامه سه جانبه بین معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به امضاء رسیده است.

 

وی خاطرنشان کرد: این تفاهم‌نامه باهدف کمک به حفظ جمعیت در روستاها و تقویت زیرساخت‌ها و فعال‌سازی ظرفیت‌های گردشگری به‌صورتی که بسترسازی عناصر اجرای تورهای گردشگری روستایی فراهم شود، منعقدشده است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به تسهیلاتی که از سوی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای احداث واحدهای بوم گردی اشاره کرد و گفت: اتانداری هم در صدور پروانه ساخت این نوع واحدها تسهیلاتی را در نظر گرفته است.

 

صنعتی منفرد با اشاره به اینکه تحقق این مهم فضایی مناسب را در گسترش بومگردی روستایی در استان فراهم می‌کند، افزود: تعداد پرونده های وارده برای دریافت تسهیلات  ۸۶ مورد است که از این تعداد ۴۹ مورد در کمیته مشترک مصوب و ۵ مورد نیز به تائید کمیته ملی رسیده است.

 

به گفته مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، تسهیلات قرض‌الحسنه ۱۵ میلیون تومانی برای مرمت و بازسازی ۴ واحد بوم گردی در روستای درس جین شهرستان ابهر و ۱ واحد نیز در روستای تشویر شهرستان طارم اختصاص‌یافته است.

 

 

لینک خبر:

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group