مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

(خبرگزاری شبستان و کانال استانداری زنجان): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:راه اندازی سایت اینترنتی برنامه توسعه اقتصادی اشتغالزائی و طرح توسعه پایدار منظومه های روستائی در استان زنجان

به گزارش خبرگزاری شبستان  از زنجان، سجاد صنعتی منفرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فعالیت ها و اقدامات برنامه توسعه اقتصادی اشتغالزایی و طرح توسعه پایدار منظومه های روستائی در سطح استان از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مرحله به مرحله در سایت اینترنتی این برنامه و طرح منعکس می گردد.

وی تصریح کرد:  با توجه به ظرفیت و پتانسیل های موجود در سطح استان، طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی در ۱۷ بخش استان و روستاهای مشمول ماده ۲۷ قانون برنامه ششم توسعه نیز در حال  تهیه می باشد.

صنعتی منفرد با بیان اینکه،  در حال حاظر دفتربرنامه توسعه اقتصادی اشتغالزایی و طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی استان از سوی بنیاد مسکن استان و با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی راه اندازی شده است، خاطر نشان کرد:  فعالیت این دفتر در زمینه  طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی  دارای ماهیتی یکپارچه  و فرابخشی همچنان ادامه دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در اجرای این طرح‌ سعی دارد تا از طریق یک نظام اجرایی مناسب و ایجاد هماهنگی‌های لازم بین مراجع تصمیم‌گیر در استان و سطح ملی زمینه لازم را برای تحقق صددرصدی آن فراهم کند.

صنعتی منفرد خاطر نشان کرد:  هدف از این طرح، توسعه فعالیتهای اجتماعی اقتصادی و کالبدی منظومه روستایی ، افزایش ماندگاری جمعیت در منظومه روستایی ، تدوین چارچوبهای الزم برای مدیریت کارآمد پیشرفت منظومه های روستائی, تقویت اقتصاد محلی در پیوند و همگرائی با توسعه منطقه ای و ملی, توسعه مکانی– فضائی سکونتگاههای روستائی واقع در منظومه است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اظهار کرد: نمونه دستاوردهای اقتصادی مورد انتظار این برنامه و طرح که با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی صورت گرفته، ایجاد اشتغال پایدار و رونق کسب و کار در روستاهای هدف ،تقویت اقتصاد محلی صادرات محور در روستاهای هدف، توانمندسازی اقتصادی روستائیان, تنوع بخشی به اقتصاد و معیشت روستائیان, افزایش سطح درآمد و ارتقاء سطح بهره وری در روستاهای هدف, تثبیت جمعیت روستائی و ایجاد انگیزه برای بازگشت مهاجران روستائی است .

گفتنی است، آدرس سایت اینترنتی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به آدرس bm-zanjan.ir www. و سایت اینترنتی برنامه توسعه اقتصادی اشتغالزائی و طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی نیز  به نشانی www.abepi.ir می باشد.

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group