مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

خبرگزاری شبستان و کانال استانداری):مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خبر داد: صدور بیش از هزار و ۷۰۰ فقره سند مالکیت برای واحدهای مسکونی شهری و روستایی در سال ۹۶

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، سجاد صنعتی‌منفرد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته ۱۷۰۰ فقره سند مالکیت برای واحدهای مسکونی شهری و روستایی صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۲۹۰ فقره سند مالکیت ویژه واحدهای مسکونی روستایی و ۴۰۵ فقره مربوط به واحدهای مسکونی روستایی است، گفت: این نهاد با همکاری اداره ثبت  اسناد و املاک در این زمینه تاکید جدی دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با تاکید بر اهمیت صدور اسناد مالکیت روستایی در وسعت بخشیدن به مالکیت های مسکونی گفت: این اقدام انگیزه لازم برای سرمایه‌گذاری در روستاها را فراهم می‌کند.

صنعتی منفرد با بیان اهداف اجرای طرح صدور سند اماکن روستایی خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن استان با رسمیت بخشیدن به مالکیت ساکنین بافت روستاها، افزایش انگیزه برای  پایداری سکونت در روستا، گسترش کالبدی موزون و طراحی شده و بهره‌گیری مناسب‌تر روستاییان از خدمات برای سرمایه‌گذاری و در نهایت ایجاد امنیت قضایی این طرح را اجرا می کند.

به گفته وی، هویت بخشی به مالکیت خصوصی، کاهش مشکلات به ویژه برخوردها و نزاع‌های اجتماعی مربوط به اراضی، جذب تسهیلات مالی در روستاها، گسترش فیزیکی مبتنی بر برنامه‌ریزی، بهبود کیفیت مسکن روستایی، ارتقای جایگاه نهادهای محلی و  تقویت و نظارت‌های دولت در مدیریت اراضی روستایی مزایای صدور اسناد مالکیت در روستاهاست.

وی  با بیان اینکه این طرح در راستای کاهش شکاف بین زندگی شهری و روستایی اجرا می شود، گفت: این طرح هزینه چندانی بر خانواده های روستایی ندارد.

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group