مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

( خبرگزاری شبستان) : مقاوم سازی ۵۱ درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان زنجان

 ( خبرگزاری شبستان) : مقاوم سازی ۵۱ درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان زنجان

ه گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، سجاد صنعتی منفرد، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان امروز(۲۳ فروردین) در شورای مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با حضور استاندار زنجان اظهار کرد: ۱۳۹ نیروی انسانی در بنیاد مشغول به خدمت هستند که ۵۰ درصد نیروها فنی و مهندسی هستند.

این مقام مسوول با یادآوری اینکه از سال ۹۰ تا ۹۴ بدهی ها و دارایی های بنیاد مسکن رشد منفی داشت، گفت: افزایش کار در جریان و افزایش ارزش ویژه در دستور کار بنیاد قرار گرفت.

صنعتی منفرد به برخی از تفاهم نامه ها با ادارات و ارگان های مختلف در این زمینه اشاره کرد و افزود: در بخش سرمایه گذاری و اشتغال پایدار، تولید پیش اسکلت برای مواقع بحران مورد پیگیری قرار گرفت.

وی به پیگیری پروژه های سرمایه گذاری در این خصوص اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه استان های همجوار کارخانه قیر ندارند تلاش می کنیم کارخانه قیر را در استان ایجاد کنیم.

این مقام مسوول راه اندازی کارخانه تولید مصالح ساختمانی و اولین معدن شن و ماسه را مورد تاکید قرار داد و افزود: در تهیه طرح های هادی از ۶۹۶ روستای بالای ۲۰ خانوار ۹۸ درصد طرح هادی اجرا شده است.

 صنعتی منفرد با اشاره به اینکه توسعه روستایی و الحاق زمین های روستایی به روستا از دیگر طرح های مورد پیگیری بنیاد است، گفت: ۵۰ درصد از مساحت را برای بوم گردی و گردشگری روستاها در نظر گرفته ایم.

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان  ادامه داد: از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان طبق سرشماری سال ۹۵ طرح هادی برای ۶۹۶ روستا تهیه شده است.

 وی با اشاره به اینکه برای ۵۵ روستای زیر ۲۰ خانوار نیز طرح هاد تهیه شده است و از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان طرح هادی در ۳۶۲ روستای استان اجرا شده است.

صنعتی منفرد از صدور سند مالکیت برای ۶۲ هزار و ۱۵ واحد مسکونی روستایی خبر داد و گفت: تاکنون برای ۵ هزار و ۵۷۵ واحد مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر سند مالکیت صادر شده است.

وی به تهیه طرح بهسازی روستاهای هدف گردشگری به تعداد هفت روستا در استان اشاره کرد و گفت: برای چهار بافت باارزش هم طرح بافت هادی با ارزش روستایی تهیه شده است.

 این مقام مسوول به احیای بافت با ارزش روستای درسجین شهرستان ابهر و شروع احیای بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان اشاره کرد و افزود: طرح منظومه روستایی در بخش مرکزی هم تهیه شده است.

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به بازنگری طرح هادی روستایی در ۱۳۹ روستا از ابتدا تاکنون اشاره کرد و گفت: ساخت و اتمام ۴ هزار و ۲۰۰ واحد مسکن مهر هم از دیگر اقدامات این نهاد است.

 وی به احداث و بهره بردای ۸۹۲ واحد مسکونی در استان برای اقشار کم درآمد از ابتدا تا پایان سال گذشته اشاره کرد و گفت: شروع به ساخت ۵۰ واحد مسکونی در قالب تامین مسکن برای اقشار کم درآمد استان هم از دیگر اقدامات بنیاد مسکن است.

به گفته صنعتی منفرد، شروع ساخت ۱۳۳ واحد مسکونی در قالب تامین مسکن محرومین،  ساخت خانه عالم، اجرای پروژه های عمرانی از محل اعتبارات استان و اجرای پروژه های سرمایه گذاری از جمله پردیس سینمایی هم در عملکرد بنیاد مسکن جای گرفته است.

 

 

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group