امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

(خبرگزاری تسنیم و کانال استانداری زنجان): سجاد صنعتی منفرد امروز در گفت‌وگو‌ با خبرنگار تسنیم در زنجان با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی باید مقاوم شوند اظهار داشت: برش استانی در سال جاری ۳ هزار و ۵۰۰ واحد است.

(خبرگزاری تسنیم و کانال استانداری زنجان): سجاد صنعتی منفرد امروز در گفت‌وگو‌ با خبرنگار تسنیم در زنجان با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی باید مقاوم شوند اظهار داشت: برش استانی در سال جاری ۳ هزار و ۵۰۰ واحد است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان از تکمیل ۵۱ درصدی مقاوم‌سازی واحدهای روستایی در کل استان خبر داد و گفت: از نرم کشوری حدود ۱۰درصدی بالا هستیم.

وی از اصحاب رسانه خواست تا مردم روستاها را برای مقاوم‌سازی منازل خود تشویق کنند چون‌که حادثه هیچ‌گاه خبر نمی‌کند و همواره امکان زلزله و بلایای طبیعی وجود دارد.

صنعتی‌منفرد از وجود ۴۱۲ روستا در استان خبر داد که از حد پایین مقاوم‌سازی برخوردار هستند و بیشترین تعداد این روستاها در شهرستان‌های زنجان و خدابنده قرار دارد.

وی از روی گسل بودن ۱۵۳ روستا در استان سخن گفت و افزود: این موضوع ۱۸ هزار و ۷۳۴ واحد مسکونی را شامل می‌شود.

این مسئول به افزایش ۳۳درصدی تسهیلات مقاوم‌سازی در سال جاری اشاره کرد و افزود: تسهیلات ۱۸ و ۲۰ میلیون تومانی در سال گذشته به تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی در سال جاری تبدیل شده است.

وی یکی از مهمترین وظایف این نهاد انقلابی را ساخت مسکن برای اقشار محروم و کم‌درآمد توصیف کرد و گفت: برای تکمیل خانه‌های ۶۶۱ نفر از افراد کم درآمد و ضعیف جامعه که خانه‌هایشان بر اثر بی‌پولی ناتمام مانده بود به‌لطف خدا توانستیم ۲۳ هزار و ۶۹۵ میلیون ریال کمک بلاعوض کنیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ادامه تأکید کرد: هرگونه ساخت‌وساز در روستا باید با هماهنگی نظام فنی روستایی انجام شود.

وی در ادامه از موفقیت استان در اجرای طرح هادی سخن گفت و فرمود: میانگین اجرای طرح هادی در استان ۵۱ درصد است و باز هم از میانگین کشوری بالا هستیم.

صنعتی‌منفرد گفت: طرح هادی روستایی سند توسعه هر روستایی است و کاربری‌های زمین‌ها مشخص شده و اجرای هرگونه اقدام در آن‌ زمین‌ها باید با هماهنگی کمیسیون باشد.

وی‌ در ادامه به موفقیت بنیاد مسکن استان به‌خاطر اجرای طرح منظومه روستایی اشاره و عنوان کرد: به‌لطف خدا توانستیم در ۱۷ بخش استان این ‌طرح را اجرا کنیم و جزو استان‌های پیشتاز کشور باشیم که این طرح را در تمام مناطق اجرا کرده است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group