امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

خبرگزاری تسنیم: نیمی از واحدهای مسکونی روستایی استان زنجان مقام‌سازی شده است

خبرگزاری تسنیم : نیمی از واحدهای مسکونی روستایی استان زنجان مقام‌سازی شده است

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان از افتتاح وکلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی بنیاد مسکن با بیش از ۲۹۰ میلیارد ریال اعتبار خبر داد و گفت: نیمی از واحدهای مسکونی روستایی استان زنجان مقام‌سازی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، سجاد صنعتی منفرد امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنیاد مسکن استان زنجان در نظر دارد به مناسبت سالروز تاسیس این نهاد و افتتاح حساب  ۱۰۰ امام خمینی(ره) پروژه‌های عمرانی در حوزه‌های مختلف عمران روستایی، بهسازی مسکن روستایی و مسکن شهری را افتتاح و یا کلنگ‌زنی کند.

وی اعتبار اختصاص یافته برای کلنگ‌زنی و یا بهره‌برداری از پروژه‌های بنیاد مسکن استان زنجان را بیش از ۲۹۰ میلیارد ریال برشمرد و گفت: برای آسفالت‌ریزی معابر روستایی ۱۷۰ میلیارد ریال اختصاص یافته که این اقدام در ۹۰ روستا آغاز می‌شود و در ۵۰ روستا تکمیل شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه احداث واحدهای مسکونی برای محرومان یکی از اقدامات این نهاد است ابراز کرد: پروژه مسکونی ۱۰۴ واحدی بصیرت شهرستان ابهر با اعتبار ۵۰ میلیارد و ۹۲۸ میلیون ریال با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح می‌شود.

وی بیان کرد: احداث پروژه مسکونی  ۱۶ واحدی گلسار شهرستان ابهر، ۳۰ واحدی شهرستان سلطانیه و پروژه تجاری و اداری شهرستان خدابنده با اعتباری افزون بر۴۰ میلیارد و ۴۱۴ میلیون ریال کلنگ‌زنی می‌شود.

صنعتی منفرد با اشاره به اینکه تهیه طرح هادی برای ۶۹۶ روستای بالای ۲۰ خانوار استان زنجان تکمیل شده است ابراز کرد: طرح هادی در روستاهای چیلاخور، برون و قره محمد(مرکزی) شهرستان خدابنده، روستای اینچه رهبری شهرستان ایجرود و روستای گوزلدره شهرستان سلطانیه اجرا می‌شود.

وی تعداد روستاهایی که طرح هادی در آن‌ها اجرا شده را ۳۶۲ مورد عنوان کرد و افزود: طرح هادی در ۵۱ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان زنجان اجرا شده در حالی که میانگین کشوری اجرای طرح هادی رقم ۴۲ درصد را نشان می‌دهد.

مدیرکل بیناد مسکن استان زنجان به تهیه طرح برای بهسازی بافت‌های با ارزش روستایی اشاره کرد و گفت: احیای بافت با ارزش روستای قلعه از توابع شهرستان زنجان با بیش از ۱۳ میلیارد ریال اعتبار آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بهسازی بافت با ارزش روستای درسجین از توابع شهرستان ابهر در سال‌های گذشته انجام شده است بیان کرد: آماده‌سازی محل طرح توسعه روستای دارای بافت با ارزش درسجین با اعتبار ۴ میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد.

صنعتی منفرد کلنگ‌زنی نخستین طرح اشتغالزایی روستای گوزلدره از توابع شهرستان سلطانیه و نخستین طرح اشتغالزایی روستای پیرسقا از توابع شهرستان ابهر را از دیگر برنامه‌های مهم به مناسب سالروز تاسیس این نهاد عنوان کرد.

وی تعداد واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان زنجان را ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد برشمرد و گفت: تا به امروز بیش از ۴۶ هزار و ۳۷۰ واحد مسکونی روستایی معادل ۵۱ درصد با استفاده از تسهیلات مقام‌سازی شده است.

 

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group