امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

(خبرگزاری تسنیم) : تفاهم‌نامه بهسازی بافت‌های روستایی در استان زنجان به امضا رسید

(خبرگزاری تسنیم) : تفاهم‌نامه بهسازی بافت‌های روستایی در استان زنجان به امضا رسید

تفاهم‌نامه اجرای پروژه‌های بهسازی روستایی در استان زنجان بین معاونت عمرانی استانداری و بنیاد مسکن استان زنجان منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، ظهر امروز تفاهم‌نامه تهیه و اجرای پروژه‌های بهسازی روستایی در استان زنجان بین معاونت عمرانی استانداری و بنیاد مسکن استان زنجان منعقد شد.

مهرداد سلطانی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان در حاشیه انعقاد تفاهم‌نامه تهیه و اجرای بهسازی روستایی ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در روستاهای هدف گردشگری توسط بنیاد مسکن اظهار داشت: امیدواریم این اقدامات در این روستاها منشا خیر و برکت باشد و وضعیت اشتغال و معیشت روستاییان را بهبود بخشد.

وی به برنامه‌ریزی و مدیریت یکپارچه در روستاهای هدف گردشگری تاکید کرد و افزود: فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده نتیجه‌ای نخواهد داشت مگر اینکه اهالی و ساکنان این روستاها هم‌راستا با برنامه و مدیریت واحد برای نگهداری از بافت با ارزش و فرهنگ غنی روستا فعالیت‌های خود را انجام دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان با تاکید بر جلوگیری از انجام مداخلات در بافت با ارزش روستایی به هنگام ساخت و سازها ابراز کرد: علاوه بر مردم دستگاه‌هایی مانند فرمانداری، بنیاد مسکن و میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باید بر ساخت و سازها نظارت کنند تا در این حالت بافت با ارزش حفظ شود و افزایش گردشگری و رونق اقتصادی را به همراه بیاورد.

وی با تاکید بر تبلیغ مراکز گردشگری خاطرنشان کرد: فرمانداری‌ها با برگزاری جشنواره‌ها اقدامات مناسبی برای شناسایی روستاهای هدف گردشگری انجام داده‌اند و باید علاوه بر این در اجرای برنامه‌های توسعه اشتغال فراگیر از مشارکت مردمی غافل نشوند.

سلطانی هدفمند کردن بودجه‌ریزی و انجام مطالعات اولیه و امکان سنجی را ضروری دانست و گفت: هزینه‌های بالایی برای آبادانی و توسعه انجام می‌شود که با هدفمند کردن این هزینه‌ها بافت با ارزش روستایی حفظ و پایداری طرح‌ها تضمین می‌شود.

سجاد صنعتی‌منفرد، مدیرکل بنیاد مسکن انقلابی اسلامی استان زنجان نیز در این جلسه ابراز کرد: این نهاد در تلاش است تا توان فنی خود را در عرصه فعالیت‌های عمرانی به کار گیرد تا نماینده شایسته‌‌ای برای اجرای پروژه‌ها در سطح روستاها   شهرهای استان باشد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه برای بهسازی بافت‌های روستایی بیان کرد: در راستای این تفاهم‌نامه نظارت بر فعالیت دهیاری‌ها افزایش می‌یابد تا از طریق هم‌افزایی بین دستگاه‌های مربوطه نهایت بهره را از اعتبارات ملی و استانی بریم.

 

لینک خبر:


*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group