امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

( خبرگزاری تسنیم): اعطای اسناد مالکیت روستایی در استان زنجان افزایش یافت

( خبرگزاری تسنیم): اعطای اسناد مالکیت روستایی در استان زنجان افزایش یافت

ه گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، اسدالله درویش‌امیری امروز در جلسه شورای مدیران بنیاد مسکن استان زنجان اظهار داشت: به بهانه تأسیس بنیاد مسکن تصمیم به بازدید از این نهاد گرفتیم تا هم گزارش‌های این مجموعه را دریافت کنیم و هم ضمن سرکشی از این نهاد رویکردهای دولت در این زمینه را منتقل کنیم.

وی افتتاح حساب ۱۰۰ امام خمینی(ره) را اتفاقی ماندگار در تاریخ خواند و گفت: این حساب برای حمایت از تأمین مسکن فقرا و نیازمندان تاسیس شد که نشان از رویکرد عمیق معمار کبیر انقلاب در راستای متمرکز کردن توجهات به ساخت سرپناه برای نیازمندان دارد.

استاندار زنجان با اشاره به وجود نیروهای متخصص در بنیاد مسکن استان زنجان تصریح کرد: باید از این سرمایه‌ها و ظرفیت‌ها به درستی بهره‌برداری شود.

وی به متمرکز شدن این نیروهای متخصص به اجرای طرح‌های هادی تأکید کرد و گفت: طرح‌های هادی به معنای رونق بخشیدن به محیط زندگی روستاهاست و سبب می‌شود که روستاییان احساس شخصیت بیشتری کنند و از طرفی ارائه الگوها به محیط روستایی نظم و نظام بیشتری می‌بخشد.

درویش‌امیری با تأکید بر بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی ابراز کرد: مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری مستقیم برای زندگی مردم و دارایی‌های ملی است و همچنان که می‌بینیم اگر در سرپل ذهاب ساختمان‌ها مقاوم بودند این اتفاقات نمی‌افتاد تا مجبور به هزینه برای بازسازی شوند.

وی تمرکز روی بهبود فضای روستاهایی که قابلیت گردشگری، بوم‌گردی و بافت بارزشی دارند را مهم خواند و افزود: بوم‌گردی سبب افزایش گردشگران برای دیدن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی روستا شده و مردم را با فرهنگ و سنت‌های قدیمی آشنا می‌کند .

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: کوه‌های رنگی ماهنشان و روستاهای طارم طبیعتی زیبا و جاذبه‌های گردشگری بالایی دارند که می‌توان برای رونق زندگی روستاییان از آن بهره‌ برد.

وی با اشاره به اینکه کشور نظام اداری گسترده‌ای دارد بیان کرد: مسئولان مربوطه باید به نوعی مدیریت کنند که روستاییان به عنوان تولیدکنندگان کشور، رفاه و آسایش داشته باشند و در واقع پول گندم باید سرمایه کشاورز باشد نه اینکه به عنوان منبع تأمین معیشت آن‌ها تلقی شود.

درویش‌امیری با اشاره به اینکه تعداد اسناد مالکیت روستایی در استان زنجان افزایش یافته است ابراز کرد: باید روند صدور اسناد مالکیت روستایی  تکمیل شود چرا که این کار مشکل تأمین ضمانت برای پرداخت تسهیلات اشتغال را نیز برطرف می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در پرداخت تسهیلات مسکن روستایی در نیمه نخست سال گذشته عقب بودیم عنوان کرد: اما در نیمه دوم سال این مسئله جبران شد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه در جذب تسهیلات طرح رونق تولید جزو چهار استان نخست کشور هستیم بیان کرد: زنجان در پرداخت تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی، خوداشتغالی، وام‌های افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی جزو استان‌های نخست کشور است.

 

 

 

لینک خبر:


*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group