مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

(خبرگزاری ایسنا و کانال استانداری): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: توسعه گردشگری نقش مهمی در توسعه پایدار روستاها دارد

(خبرگزاری ایسنا و کانال استانداری):مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: رعایت معماری ویژه و حفظ بافت سنتی روستاهای هدف گردشگری از اولویت‌های مهم بنیاد مسکن استان است.

سجاد صنعتی‌منفرد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در بخش گردشگری روستایی برنامه ششم توسعه، توجه به روستاهای دارای قابلیت گردشگری جایگاه ویژه‌ای دارد که در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نسبت به شناسایی روستاهای گردشگری و دارای بافت با ارزش اقدام کرده است.

این مسئول ادامه داد: با تاکید بر اینکه توسعه گردشگری در توسعه پایدار روستاها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در توسعه این امر و رعایت معماری ویژه و حفظ بافت سنتی روستاهای هدف گردشگری نقش مهمی بر عهده دارد. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همواره به اجرای پروژه‌های طرح‌های هادی روستاها با رویکرد گردشگری توجه ویژه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن استان، طرح هادی با رویکرد گردشگری را با توجه به موقعیت گردش‌پذیری روستا با هدف ایجاد جذابیت برای گردشگران اجرا می‌کند، افزود: طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری به تعداد ۱۰ روستا (۴ روستا دارای طرح و ۶ روستا مصوب دفتر مرکزی) تهیه شده و در حال حاضر روستاهای گلابر، ویر، خوئین و درسجین دارای طرح هادی هدف گردشگری و روستاهای ماری، حاج سیران، ولید ، شیت، علم‌کندی و چپ‌دره، شش روستا جهت تهیه طرح هادی هدف گردشگری در طول برنامه ششم توسعه انتخاب شده‌اند.

صنعتی‌منفرد، از تهیه طرح روستاهای دارای بافت با ارزش به تعداد ۷ روستا در سطح استان خبر داد و گفت: روستاهای قلعه و درسجین دارای طرح بافت با ارزش، روستای قوزلو در دست تهیه طرح و روستاهای خورجهان، انجلین، جزیمق و لار نیز جهت تهیه طرح بهسازی بافت با ارزش در برنامه ششم توسعه قرار دارند.

وی اظهار کرد: توسعه گردشگری در روستاهای هدف گردشگری می‌تواند به توزیع عادلانه ثروت، ایجاد مشاغل و توسعه پایدار، حفظ منابع طبیعی، ایجاد اشتغال در بخشهای صنایع دستی منجر شود.در روستاهای هدف گردشگری باید فعالیت‌های اقتصادی منطبق با استعداد و ظرفیت روستا تقویت شده و توسعه یابد. در سراسر کشور ۵۰۰ روستای نمونه گردشگری انتخاب شده که سهم استان زنجان ۲۲ روستا است که با معرفی و استفاده از ظرفیت‌های آن می‌توان به اشتغال، تولید و اقتصاد کمک کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، یادآور شد: حفظ کالبد و هویت روستایی به خصوص روستاهای هدف گردشگری اهمیت بسیار زیادی دارد که این مهم باید در نحوه ساخت و سازها و با استفاده از مصالح بومی تقویت شود همچنین ایجاد فرصت‌های شغلی در روستاها نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که با توسعه بوم‌گردی و گردشگری در این مناطق می‌توان، زمینه‌های ایجاد اشتغال را در جامعه فراهم کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: روستاهای هدف گردشگری این استان وقتی می‌توانند پذیرای گردشگران داخلی وخارجی باشد که امکانات و زیر ساخت‌های لازم آن فراهم باشد و البته تحقق این مهم به همکاری دستگاه‌های متولی امر نیاز دارد.

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group