مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

(خبرگزاری ایسنا و کانال استانداری):مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: مشارکت مهمترین عامل توسعه روستایی است

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سجاد صنعتی‌منفرد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: همواره همه خدمات بنیاد مسکن استان در راستای توسعه اقتصادی و عمرانی روستاها بوده، به طوری که تلاش شده با کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها، مردم این مناطق را برای ماندگاری در روستاها تشویق شوند.

این مسئول ادامه داد: یکی از مهم‌ترین عوامل رشد و توسعه اجتماعی، اقتصادی در کشور به ویژه در روستایی، نقش و حضور فعالانه روستائیان در انجام همه امور است؛ چرا که بدون همیاری و مشارکت مردم، توسعه مفهومی نخواهد داشت.

وی افزود: باید ویژگی‌های خاص جغرافیایی و فرهنگی در مناطق روستایی بر ضرورت جلب مشارکت روستائیان در اجرای طرح‌های توسعه روستایی مورد توجه قرار گیرد تا این طرح با اقبال مردم ساکن در آن منطقه مواجه شود.

صنعتی‌منفرد تصریح کرد: در حال حاضر یکی از مهم‌ترین مشکلات، مهاجرت روستائیان و افزایش حاشیه‌نشینی در شهرها است که تبعات منفی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به همراه دارد، بنابراین همکاری دهیاران با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در رونق و توسعه روستاها می‌تواند از کاهش جمعیت روستایی جلوگیری کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه این اداره‌کل، با برنامه‌ریزی صحیح توانسته روند توسعه روستاها را در سطح استان سرعت بخشد، تصریح کرد: برای ارائه تسهیلات عمومی به روستاییان، تقویت روند توسعه اجتماعی و کشاورزی، کنترل روند مهاجرت از روستاها، حفظ امکانات زیربنایی احداث شده در این مناطق، باید همکاری و تعامل ویژه ای بین این نهاد و سایر دستگاه های اجرایی و دهیاری‌ها وجود داشته باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: فعالیت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ارتباط مستقیمی با اشتغال و توسعه پایدار روستاها دارد و می‌توان با تقویت فعالیت‌های آن شاهد کاهش مهاجرت از روستا به شهر شد.

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group