امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

(خبرگزاری ایسنا و کانال استانداری):مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:تسهیل در روند اعطای تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: روند اعطای تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی در استان تسهیل شده است. 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سجاد صنعتی‌منفرد با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه شکوه چهل سالگی، با بیان اینکه بنیاد مسکن مولود انقلاب اسلامی است، افزود: رسالت بنیاد مسکن از بدو تاسیس، خدمت‌رسانی به قشر محروم جامعه به‌ویژه در عرصه تامین مسکن بوده است؛ همچنین عمران و آبادانی در نقاط محروم نیز از دیگر اهداف و رسالت‌های بنیاد مسکن است.

این مسئول تاکید کرد: در راستای خدمت‌رسانی به مردم، بنیاد مسکن در سه حوزه فنی و مهندسی در استان زنجان در حال فعالیت بوده است.

وی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن در عرصه عمران روستایی، بحث تهیه طرح‌های هادی را در دستور کار خود دارد، ادامه داد: بر ‌اساس قانون برنامه ششم توسعه، بنیاد مسکن استان مکلف است طرح هادی روستاهای بالای ۲۰ خانوار را تهیه کند که در همین راستا از ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان برای بیش از ۹۸ درصد روستاها طرح هادی تهیه شده است.

این مسئول با تاکید بر اینکه اجرای طرح هادی از مهم‌ترین اقدامات بنیاد مسکن در مناطق روستایی است، تصریح کرد: در این حوزه نیز بالغ بر ۵۲ درصد روستاهای استان شروع به اجرای طرح هادی کرده‌اند.

صنعتی‌منفرد با اشاره به اینکه تهیه طرح بافت باارزش روستا و مطالعات روستاهای هدف گردشگری، از دیگر اقداماتی است که در عرصه عمران روستایی در استان زنجان توسط بنیاد مسکن صورت گرفته است، گفت: در زمینه تهیه طرح بافت باارزش روستایی و تهیه طرح‌های هادی بافت گردشگری، بنیاد مسکن هم اقدام به تهیه طرح و نیز اجرای طرح می‌کند که در این حوزه نیز توفیقات خوبی کسب کرده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان با بیان اینکه به برکت اقدامات صورت گرفته در روستاهای هدف گردشگری مانند درسجین ابهر، واحدهای بوم‌گردی فعال شده‌اند، ادامه داد: خوشبختانه این امر در ارتقای شاخص‌ها فرهنگی و اجتماعی روستاها موثر بوده است.

وی با اشاره به اینکه طی سال گذشته اداره‌کل بنیاد مسکن استان زنجان با توجه به سهمیه کشوری در زمینه اعطای تسهیلات طرح ویژه بهسازی، رتبه دوم کشوری را به دست آورده است، گفت: این اداره‌کل در ۹ ماهه امسال نیز موفق به کسب رتبه اول کشوری در این حوزه شده است.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه شکوه چهل سالگی از ۱۲ بهمن‌ماه آغاز شده و تا ۱۶ ماه‌جاری ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند طی ساعات ۱۰ تا ۱۳٫۳۰ و ۱۶ تا ۲۱ به محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کاسپین زنجان مراجعه کنند .

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group