مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

(خبرگزاری ایسنا): همزمان با سراسر کشور انجام می‌شود:آغاز طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در استان

(خبرگزاری ایسنا): همزمان با سراسر کشور انجام می‌شود:آغاز طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در استان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در استان زنجان همزمان با سراسر کشور آغاز می‌شود .

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سجاد صنعتی‌منفرد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در استان زنجان از امروز تا ۲۱ آبان‌ماه همزمان با سراسر کشور توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با همکاری سازمان آمار ایران  آغاز شد .

این مسئول با بیان اینکه این طرح در ۲۱۱ روستای این استان و ۴۳۳۶ واحد مسکونی روستایی اجرا می‌شود، ادامه داد: اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی گامی مهم در جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و سازماندهی مساکن روستایی، ساماندهی و ایجاد امکانات رفاهی و اجرای سایر طرح‌های عمرانی بوده  و در نهایت بهبود وضعیت مسکن روستائیان را به همراه خواهد داشت .

وی با اشاره به اینکه، ارائه تسهیلات با هدف نوسازی و بهسازی مساکن روستایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: در این طرح  با جمع‌آوری آمار و اطلاعات در نظر داریم تا از وضعیت روستا و خصوصیات کمی و کیفی مساکن روستایی آگاه شویم .

صنعتی‌منفرد، هدف از اجرای این طرح را جمع‌آوری اطلاعات دقیق در زمینه امکانات عمومی، امکانات عمرانی، ویژگی‌های سکونتی و بهداشتی، برنامه‌ریزی جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بهبود و ساماندهی امکانات رفاهی و معیشت روستانشینان، برنامه ریزی دقیق دستگاه‌‌های اجرایی جهت توسعه و عمران مناطق روستایی و … دانست .

وی از هم استانی‌های ساکن روستاها، دهیاران و بخشداران درخواست کرد تا جهت تهیه آمار دقیق از مسکن روستاها با ماموران آمارگیری همکاری کنند و گفت: با مشارکت روستائیان و جمع‌آوری اطلاعات دقیق و صحیح در این طرح می‌توان در تهیه و اجرای طرح‌های جامع بهسازی مسکن، توسعه اصولی و پایدار روستاها و برنامه‌ریزی‌ها هدفمند و موثر عمل کرد .

این مسئول بر ضرورت همکاری مردم، مسئولان و اصحاب رسانه در اجرای این طرح تاکید کرد و اظهار کرد: اصحاب رسانه نقش مهمی در راستای اطلاع‌رسانی این موضوع و جذب حداکثری اهالی روستا در اجرای این طرح دارند و می‌توانند با تعامل بیشتر با این نهاد، قدم‌های موثری در اجرای هر چه بهتر این طرح در سطح استان داشته باشند .

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خاطرنشان کرد: در سطح استان زنجان، ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد مسکونی روستایی شناسایی و تا به امروز ۴۷ هزار و ۱۰۹ واحد مسکونی روستایی برابر با ۵۱ درصد، توسط بنیاد مسکن استان مقاوم سازی شده است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group