امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

(خبرگزاری ایسنا) : رونق گردشگری؛ ماحصل بهسازی بافت باارزش روستایی

(خبرگزاری ایسنا) : رونق گردشگری؛ ماحصل بهسازی بافت باارزش روستایی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: رونق گردشگری ماحصل به‌سازی بافت باارزش روستایی است.

سجاد صنعتی‌منفرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، در رابطه با عمران روستایی، اظهار کرد: فعالیت‌های عمران روستایی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در امور کالبدی و عمران و آبادی روستاها است و این فعالیت با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها و تامین عادلانه امکانات و هدایت فیزیکی جهت بهبود شرایط زیست‌محیطی نقاط روستایی انجام می‌شود.

این مسئول ادامه داد: تهیه و اجرای طرح‌های روستایی، صدور اسناد مالکیت روستایی و شهری برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، ارائه خدمات فنی، صدور پروانه ساختمان روستایی، طرح بهسازی بافت بارزش روستایی و … از اهم فعالیت‌های حوزه عمران روستایی است.

وی در رابطه با طرح هادی روستایی، افزود: طرح هادی روستایی، طرحی است که ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف را بر حسب مورد تعیین می‌کند. همچنین بافت با ارزش روستایی طرحی است که باشناسایی و ارتقای فضاهای با ارزش روستایی، توسعه کالبدی-فضایی روستا را از طریق حفاظت و احیای ارزش‌های فرهنگی، تاریخی و معماری به شیوه‌های مناسب و بهینه پیگیری می‌کند.

صنعتی‌منفرد بهسازی بافت بارزش روستایی را سبب رونق گردشگری و میراثی ماندگار برای نسل آینده دانست و خاطرنشان کرد: شناسایی روستاهای بافت باارزش بالا و غنی در مناطق مختلف این استان، با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته و در برنامه ششم توسعه پنج روستای هدف گردشگری و دو روستای دارای بافت باارزش افزوده برای استان زنجان تصویب شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، یادآور شد: در حال حاضر ۹۸ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای طرح هادی هستند و علاوه‌بر این برای ۵۵ روستای زیر ۲۰ خانوار هم طرح هادی تهیه شده است. همچنین تعداد روستاهایی که طرح هادی در آن‌ها اجرا شده ۳۶۲ مورد است و میانگین اجرای طرح هادی در کشور ۴۲ درصد گزارش شده در حالی که این رقم در استان زنجان بالاتر از متوسط کشوری و ۵۱ درصد است.

 

 


لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group