امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

(خبرگزاری ایسنا)رئیس بنیاد مسکن کشور: تاکنون ۶۰۰۰ واحد مسکونی برای کپرنشینان ساخته شده است.

علیرضا تابش عصر امروز (۶ مردادماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مجموع تفاهم‌نامه ساخت خانه محرومان در ۱۶ استان در دست اجرا است. هر استان به تعداد نیاز خود سهمیه ساخت خانه محرومان را دریافت می‌کند و این خانه‌ها در اختیار افراد نیازمند که تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار گرفته و یا حتی غیر زیرپوشش آن‌ها قرار می‌گیرد.

وی افزود: بنیاد مسکن در روستاهایی که دارای زمین است، زمین را در اختیار روستاییان قرار داده و ساخت مسکن آغاز می‌شود؛ ولی در روستاهایی که فاقد زمین هستند، زمین از اهالی دریافت و فعالیت ساخت خانه محرومان آغاز می‌شود، به طوری که پارسال ۴۰ میلیون تومان وام کم‌بهره ۵ درصد، برای ساخت خانه محرومان به روستاییان داده می‌شد که مبلغ این وام، امسال به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

این مسئول از اختصاص ۲۵ میلیون وام بلاعوض طی سال گذشته برای ساخت خانه محروم خبر داد و گفت: این رقم در سال‌جاری به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است. با کمک مردم این خانه‌ها باید طی یک سال ساخته و تحویل داده شود.

تابش تصریح کرد: از ۵۶ هزار خانه محروم که در دست ساخت است، ۲۰ هزار خانه آماده و تحویل داده شده و ساخت مسکن محرومان حاشیه سه شهر کشور شامل زاهدان، چابهار و مشهد نیز انجام می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادآور شد: برنامه این سازمان برای مقاوم‌سازی سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در کشور است که ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای این اقدام تصویب شده که با بهره ۵ درصد بوده و مابقی اعتبارات توسط دولت در اختیار بانک‌ها قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در برخی مناطق، کپرنشینی نوعی از سکونت و انتخاب خود مردم منطقه است، خاطرنشان کرد: با این وجود ۶۰۰۰ واحد مسکونی برای این افراد ساخته شده که به همین میزان بار دیگر سهمیه‌ای مصوب شده است.

انتهای پیام

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group