مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

(خبرگزاری ایرنا و کانال استانداری): به گزارش ایرنا، سجاد صنعتی منفرد روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس نتایج آخرین سرشماری تعداد کل واحدهای مسکونی در روستاهای استان ۹۱ هزار و ۲۶۴ واحد برآورد شده است.

(خبرگزاری ایرنا و کانال استانداری): به گزارش ایرنا، سجاد صنعتی منفرد روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس نتایج آخرین سرشماری تعداد کل واحدهای مسکونی در روستاهای استان ۹۱ هزار و ۲۶۴ واحد برآورد شده است.

وی با بیان اینکه میانگین میزان مقاوم سازی مسکن های روستایی در کشور ۴۰ درصد است، خاطرنشان کرد: زنجان از حیث مقاوم سازی مسکن های روستایی جزو استان های پیشرو کشور محسوب می شود به طوری که در این زمینه ۱۱ درصد از متوسط جلوتر است.

صنعتی منفرد با بیان اینکه سهمیه استان زنجان از تسهیلات بهسازی مسکن روستایی سه هزار و ۵۰۰ فقره است، اظهار داشت: تا نیمه نخست سال جاری ۳۹۳ مورد عقد قرارداد برای اعطای تسهیلات بهسازی مسکن روستاییان در استان منعقد شده است.
وی افزود: بر اساس مصوبه و ابلاغ هیات وزیران تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی از رقم ۱۸۰ میلیون ریال به ۲۵۰ میلیون ریال افزایش پیدا خواهد کرد.

* ۱۵۳ روستا در استان زنجان روی گسل واقع است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از شناسایی ۱۵۳ روستا در این استان که بر روی گسل ها واقع هستند، خبر داد و گفت: ۱۸ هزار و ۷۳۴ واحد مسکونی در این روستاها وجود دارد که فقط ۲۸ درصد آنها مقاوم سازی شده است.
وی افزود: در شهرستان ابهر ۳۱ روستا، در شهرستان ایجرود ۱۶ روستا، در شهرستان خدابنده ۱۶ روستا، در شهرستان خرمدره ۵ روستا، در شهرستان زنجان ۲۹ روستا، در شهرستان سلطانیه ۲۲ روستا، در شهرستان طارم ۱۰ روستا و در شهرستان ماهنشان ۳۴ روستا روی گسل قرار دارند.

 برای ۹۸ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار زنجان طرح هادی تهیه شده است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه این استان ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد، گفت: از این تعداد برای ۶۹۶ روستا طرح هادی روستایی تهیه شده است.

صنعتی منفرد افزود: پیش از این در خبرها اعلام می شد که برای ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان طرح هادی تهیه شده است ولی با توجه به نتایج سرشماری سال ۹۵ و تغییرات جمعیتی روستاها، هم اکنون ۹۸ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان دارای طرح هادی هستند.

وی اظهار داشت: از ۷۱۰ روستای استان که نقشه طرح هادی برای آن ها تهیه شده است، در ۳۷۴ روستا، این طرح به مرحله اجرا رسیده است که این میزان نزدیک ۵۳ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان را شامل می شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: زنجان از حیث تهیه و اجرای طرح های هادی نیز جرو استان های پیشرو کشور است به طوری که در تهیه و اجرای این طرح ها به ترتیب ۲ درصد و ۱۰ درصد از میانگین کشوری جلوتر است.
به گزارش ایرنا، بر اساس نتایج سرشماری سال ۹۵، جمعیت روستایی استان زنجان بالغ بر ۳۴۶ هزار نفر است که این میزان ۳۸ درصد کل جمعیت استان را شامل می شود.

جمعیت استان زنجان یک میلیون و ۵۷ هزار و ۴۶۱ نفر است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group